BOLU DAĞINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin en önemli ulaşım noktalarından biri olan Bolu Dağı TEM otoyol geçişi, 2 Ekim tarihinden itibaren kapatılmıştı. Geçtiğimiz hafta kapanan bu kritik yolun 40 gün daha kapalı kalacağı belirtildi.

BOLU DAĞINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
13.10.2023 - 09:16
Kaynak: Haber Merkezi

Karayolları Genel Müdürlüğü, Kaynaşlı-Abant kavşaklarındaki (Bolu Dağı geçişi) tünel ve viyadük yenileme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Ankara yönüne giden sürücülerin D- 100 devlet yoluna yönlendirildiği, Abant Kavşağı'ndan tekrar otoyola girişin mümkün olduğu ifade edildi.

Bolu Dağı dışında Türkiye'nin farklı bölgelerinde de karayolu çalışmaları devam ediyor. Tarsus-Pozantı, Muğla-Marmaris ayrımı, Bursa-İnegöl-Bozüyük, Konya-Antalya ve Pınarlar-Şebinkarahisar yollarında çeşitli nedenlerle kapanma, yönlendirme veya sınırlama uygulanıyor.

Bolu Dağı'ndaki TEM otoyolu geçişi, tünel ve viyadük çalışmaları nedeniyle 40 gün daha kapalı kalacak. Sürücülerin bu süre zarfında alternatif güzergahları tercih etmeleri öneriliyor. Bu süre zarfında trafiğin akışını rahatlatmak ve güvenliği sağlamak için gerekli yönlendirmeler yapılıyor. Bolu sakinlerinin ve şehirlerarası seyahat eden sürücülerin bu bilgilere göre hareket etmeleri, trafik akışının daha sorunsuz olmasına katkı sağlayacak.


Editör: N. Ölmez

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.