AYŞE KEŞİR’İN ADAYI HAKAN KUŞÇUOĞLU MU?

Mücahit Özcan’ın kaleminden “AYŞE KEŞİR’İN ADAYI HAKAN KUŞÇUOĞLU MU?“ isimli köşe yazısı Konuralp Tv’de yayımlandı.

AYŞE KEŞİR’İN ADAYI HAKAN KUŞÇUOĞLU MU?
15.11.2023 - 13:31
Kaynak: Haber Merkezi

Ak Parti’de, yerel seçimlerinin çalışmaların  başladığı  şu günlerde milletvekillerin  de belediye  başkan adaylığı tespitleri için kolları sıvadıkları gözleniyor.

Düzce’de genel seçimlerde 3. Sıradan aday gösterilen Hakan Kuşçu’nun Milletvekili Ayşe Keşir tarafından desteklendiği  öne sürülüyor. Sayın Keşir’in yerel seçimlerde Kuşçuoğlu’nu aday göstermesinin söz konusu olduğu  siyaset kulislerinde sıkça konuşulanlar arasında.  Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün ise başka bir ilde  büyük şehir beklentisi devam ederken, Ak Parti’nin aday olarak  hangi ismi çıkaracağı merak konusu olarak gündem oluşturuyor.

Genel Seçimlerde, 3. Sıradan aday gösterilen  Hakan Kuşçuoğlu’nun milletvekili çıkması mucize gözlenmişti. Şimdiler de ise acaba kendisine yerel seçimler için Keşir tarafından söz mü verildi görüşü ise ağırlık basıyor. Bu zamana kadar suskunluğunu koruyan Kuşçuoğlu’nun,  genel seçimlerin bitmesinden sonra ortalıkta görünmemesi, acaba partisine mi küstü sorusunu  da akla getiriyor. Şimdi, yerel seçimlerde Faruk Özlü’nün Düzce’den aday gösterilmemesi halinde, Sayın  Ayşe Keşir’in Hakan Kuşçuoğlu’nu genel merkezde aday göstermesi bekleniyor. Faruk Özlü’nün ise Ayşe Keşir tarafından aday olarak  gösterilmesine karşı çıkaracağı yorumları da sıkça dile getiriliyor. Bu konudaki sonuç, Düzceliler tarafından merakla beklenmekte.

Milletvekili Ayşe Keşir  uzun bir süredir Düzce’de kendi kadrolarını yerleştirmeye çalışmalarına başlaması ile biliniyor.  Zira, kamuda zaten kendine yakın insanları belirlemesi  ise zaten net bir şeklide gözleniyor.  Sayın Keşir’in   Hasan Şengüloğlu’nu il Başkanlığına, Ercan Öztürk’ü ise milletvekilli yaptığı ise  aşikar. Milletvekili Ayşe Keşir’in  Düzce’de hakimiyet kurmasından yola çıkarsak,  Faruk Özlü’nün adaylığının ise  zor  olduğu yorumlarına yol açıyor.

 Kasım ayının 17’sinde büyük ihtimalle Ak Parti’de aday adayının kim olacağı netleşmesi beklenirken, Faruk Özlü’nün ise Düzce’liler tarafından çalışmaları taktir edilirken, tabana inmemesi düşündürücü olduğu görüşü hakim. Bakalım, Ak Partide Büyükşehir adaylığı bekleyen, Faruk Özlü mü, yoksa Ayşe Keşir’in genel seçimlerde son sıradan aday gösterilen Hakan Kuşçuoğlu’nun mu aday gösterileceği merak konusu olmaya önümüzdeki günlerde devam edecek gibi görünüyor.

 


Editör: T. Öztürk

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.