AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLIYOR!

Her yıl Ekim ayının ilk haftasında kutlanan Amatör Spor Haftası bu yıl 09 - 15 Ekim tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLIYOR!
9.10.2023 - 10:17
Kaynak: Haber Merkezi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen ''Amatör Spor Haftası'' etkinlikleri bu yıl Düzce'de 09-15 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Amatör Spor Haftasının amacı, halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmeleri, spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazandırmak, bunlara yönelik müsabakalar düzenlemek, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocukların, bağlı oldukları kulüplerin ve sporcularının halka tanıtılması, ülkemizde topyekün spor bilinci ve kültürünün oluşturulmasıdır.

Ayrıca çocukların ve gençleri sporu sevdirmek kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirebilmek, vatanını milletini seven sporcular olarak ülkemiz sporuna kazandırmaktır. Bu amaç doğrultusunda Düzce'de Amatör Spor Haftası çeşitli etkinlik ve törenlerle kutlanacak.


RESMİ AÇILIŞ ANIT PARK MEYDANINDA

Amatör Spor Haftası resmi açılışı 81 ilde eş zamanlı 09 Ekim 2023 Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Düzce'de ise resmi açılış Düzce Belediyesi önünden Anıtpark Meydanı'na saat 10.00'da yürüyüşle başlayacak.  Anıt Park Meydanında halk oyunları gösterisi, güreş gösterisi, cimnastik gösterisi, taekwondo gösterisi ve karate gösterisi düzenlenecek.


TÜM DÜZCE HALKI DAVETLİ


Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, amatör spor Haftasının sporu farkındalığını ortaya koyacağını ve sporu teşvik edici özelliği olduğunu belirterek, etkinlik ve kutlamalara tüm Düzce halkı davet etti.


Editör: E. Ceren Deviren

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.