ARALIK’TA İSTİFA EDECEKLER

ARALIK’TA İSTİFA EDECEKLER
31.10.2023 - 10:01
Kaynak: Özel Haber

Düzce’de yapılacak yerel seçimlerde aday olacak kamu çalışanları istifa etmek için hazırlıklara başladı. Edinilen bilgilere göre; YSK, seçimlerde belediye başkanı adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin 1 Aralık’a kadar istifa etmeleri gerekiyor.

Diğer yandan, bazı illerde Ak Parti ve MHP’nin yerel seçimlerde ittifak yapma olasılığı ile birlikte yerel seçim takvimi yaklaştıkça, Düzce Merkez başta olmak üzere; ilçelerde kulislerin hızlanması ve daha çok sayıda aday adayının sahaya inmesi bekleniyor. MHP’nin Düzce’de aday çıkarma çalışmaları devam ederken, bazı kesimler eski Milletvekili Ümit Yılmaz’ın belediye başkanlığı görevine adaylığını koyacağını konuşuyor.

Ak Parti’de aday temayül yoklamalarının Kasım ayının üçüncü haftasında yapılacağı öngörülüyor. Her ile göre ayrı bir çalışma yürütüleceği ifade edildi. Adaylıkların belirlenmesi için AK Parti’de başlatılan anket çalışmaları da önümüzdeki hafta yoğunlaşacak. Hangi adayların ön plana çıktığına, anket çalışmaları yardımıyla halk nezdindeki karşılıklarına göre, vatandaşın nabzı tutulmaya devam edilecektir.

Bu süreçte Akparti Genel Merkez Teşkilatı, belediye başkan adaylarından 2 isim isteyecek. Havuzda toplanacak isimler temayül yoklamasına sokulacak.

Belediye başkan adaylarının ilanı ile ilgili sürecin, kasım ayının sonunda başlaması ve ocak sonuna kadar sürmesi planlamalar arasında yer alıyor. Seçim beyannamesi ve aday tanıtım toplantısının ise, 31 Ocak’ta yapılması bekleniyor.


Editör: E. Ceren Deviren

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.