ÖZLÜ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI MI İSTİYOR?

Mücahit Özcan’ın kaleminden “ÖZLÜ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI MI İSTİYOR?“ isimli köşe yazısı Konuralp Tv’de yayımlandı.

ÖZLÜ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI MI İSTİYOR?
30.10.2023 - 12:22
Kaynak: Haber Merkezi

Yerel seçimlere 5 ay kala partilerin adayları yavaş yavaş netleşirken, Düzce’de Akparti’de adayların ortaya çıkmaması dikkat çekmeye başladı.

Akparti’de Dr. Faruk Özlü’nün Düzce Belediye Başkanlığına adaylığı kesin gözüyle bakılırken, henüz “adayım” açıkla yapmayan Dr. Faruk Özlü, acaba Akparti genel merkezden büyükşehir belediye başkanlığı mı bekliyor?

Dr. Faruk Özlü’nün Düzce’de yaptığı işlere baktığınız zaman, diğer belediye başkanları gibi aksesuar işlere yatırımlar yapmayarak, daha çok kalıcı işlere ağırlık verdiğini görürsünüz. Bu yüzden de sanki Dr. Faruk Özlü’ye Düzce bir gömlek daha küçük geliyormuş gibi, Özlü’nün daha çok büyükşehirlerin birinde belediye başkanlığı yapmak istediği kulağımıza gelmektedir. Her belediye başkanı seçim öncesinde oy alabilmek için aksesuar çalışmalarına hız verirken, Dr. Faruk Özlü ise günlük rutin işlerine ve projelerine devam ederek, seçim yokmuş gibi çalışması kafaları karıştırmaya başladı. Sanki yarım kalan projelerini bitirip büyükşehir belediyelerinden birinden görev bekliyormuş gibi görünmektedir.

Akparti’de Düzce’de yapılacak olan yerel seçimlerde, adayların çıkmaması, tamamen genel merkezden gelen habere göre hareketlenmesi bekleniyor. Ya da CHP’nin yapacağı kurultaydan sonra adayların yavaş yavaş netleşmesi beklenmektedir.

Düzce’de vatandaşlar Dr. Faruk Özlü’nün aday olup olmayacağını merak ederken, Özlü’nün de bu zamana kadar hiçbir basına ben adayım diye açıklama yapmaması sebebiyle, hem Akparti’de hem de Düzce’de belirsizlik devam etmektedir.

İyi Parti Düzce Belediye başkan adayı Mehmet Keleş’in isminin açıklanmasının ardından Düzce’de ziyaretlerine devam eden Keleş, Düzcelilerden oy isteyerek yarım kalan işlerini tamamlayacağını belirtti.

CHP’de ise Rıdvan Bilgin’in yerel seçimler için çalışmalarına başladığı söylenirken yapılacak olan Kurultaydan sonra adaylığı netleşmesi bekleniyor.

 


Editör: E. Ceren Deviren

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.