‘’AKÇAKOCA’YI KÜÇÜK BODRUM YAPACAĞIM’’

Akçakoca Bağımsız Belediye Başkan Adayı Sezgin Aktaş, 2024 yerel seçimler için çalışmalarına hızla başladı. Akçakoca'nın sorunlarını gözler önüne seren Aktaş, özellikle altyapı eksikliklerine dikkat çekti.

‘’AKÇAKOCA’YI KÜÇÜK BODRUM YAPACAĞIM’’
4.10.2023 - 16:37
Kaynak: Özel Haber

Sezgin Aktaş, geçtiğimiz günlerde Akçakoca Belediye Başkanlığı görevi için bağımsız olarak adaylığını koyduğunu duyurmuştu. Seçimler yaklaştıkça Akçakoca için çalışmalara yavaş yavaş başladı. Bölgenin sorunlarına ve eksikliklerine değinen Aktaş, çözüm önerilerini ve vaatlerini açıkladı.

Yıllardan beri belediye başkanlarının turizme odaklandığını ve Akçakoca'nın altyapı sorunlarına yeterince çözüm bulamadığını belirten Aktaş, kanalizasyonlardan akan pis suların denize karıştığını, şehir içindeki dere kokularının ve sinek sorununun arttığını dile getirdi. Turizmin son derece önemli olduğunu ancak tek başına yeterli olmadığını, sadece turizm çalışmalarına odaklanmanın bölge sakinlerini huzursuz ettiğini ifade etti. Ayrıca yaşanan bu koku ve sinek sorununun turizmi olumsuz etkilediğini de ekledi.

Aktaş, belediyenin zor şartlarda olduğunu ve işçilerin maaşlarının gecikmeli ödendiğini ifade ederek, belediyenin borçlarının arttığını da vurguladı. Ancak, Aktaş, Akçakoca'nın geleceği için umutlu olduğunu söyledi.

Seçilmesi durumunda Akçakoca'nın su sorununu çözeceğini ve şehri küçük Bodrum'a dönüştüreceğini belirten Aktaş, özellikle Çınar caddesini şehrin en güzel caddesi yapmayı hedeflediğini açıkladı.

Ayrıca, şehrin girişini çiçeklerle ve ışıklandırmalarla süsleyeceğini, şehri güzelleştireceğini söyleyen Aktaş; seçim çalışmalarında tüm kapıları çalacak ve vatandaşların sorunlarını dinleyerek çözüm bulmak için ekibiyle beraber gece gündüz çalışacağını ifade etti.

Akçakoca'da yaşayanların desteğini beklediğini vurgulayan Aktaş, "Akçakoca'yı hep birlikte inşa edelim" çağrısı yaptı.


Editör: C. Deviren

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Siyaset, Akçakoca