DÜZCE’DE ARICILAR SELDE ZARAR GÖREN KOVANLARINA GÜÇLÜKLE ULAŞTI

Düzce'nin Yığılca ilçesinde arıcılar, kovanlarının bulunduğu ormanlık alana selde zarar gören yoldan güçlükle gitti.

DÜZCE’DE ARICILAR SELDE ZARAR GÖREN KOVANLARINA GÜÇLÜKLE ULAŞTI
21.06.2023 - 12:31
Kaynak: Haber Merkezi

Arıcılardan Turgut Ilgın, Hacıyeri köyü Beşpınar mevkisindeki arılarının selden etkilendiğini düşünerek bölgeye hareket etti.

Sel nedeniyle zarar gören orman yolunda ATV ile sular içinden ilerleyen Ilgın, kovanlarının bulunduğu bölgeye güçlükle ulaştı.

Bölgede birçok kişinin arıcılık yaptığını, izole bölge olan ormanlık alanda damızlık arı yetiştirdiriliyor.

İlçede iki gün boyunca etkili olan kuvvetli yağış yüzünden yolların zarar görmesi nedeniyle arılarına ulaşamadığını belirten Ilgın, "Özellikle bal dönemlerinde her ihtimale karşı arılarımızın melezleşmemesi için damızlık arılarımızı ve bal arılarımızı hiçbir etkileşim olmayan bu bölgeye getirdik. Bu bölge çok sarp bir alan. Sel felaketi nedeniyle arılarımızın durumundan endişe ederek ATV'lerle çok zorlu yollardan geldik. Birçok yeri kendimiz çabamızla açarak buraya ulaştık. Yolun yaklaşık 2 kilometre kadarını yürüyerek geldik. Çok şükür arılarımızı kontrol ettik. Herhangi bir problem olmaması bizi çok sevindirdi." diye konuştu.


Editör: A. Durmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.