KOVANDA ARI YIĞILCA’DA HAYAT

Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi'nin (DAGEM) "Kovanda Arı Yığılca'da Hayat Var" projesinin tanıtım toplantısı ve "Ana Arı ve Arı Sütü Üretim Kursu" sertifika töreni gerçekleştirildi.

KOVANDA ARI YIĞILCA’DA HAYAT
9.06.2023 - 16:47
Kaynak: Haber Merkezi

Programda konuşan DAGEM Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, Yığılca arısının başka yerde bulunmayan çok özel bir gen kaynağı olduğunu belirterek, bunun korunmasının önemini vurguladı.

DAGEM'in birçok eğitim verdiğini ve büyük bir kitleye ulaştığını dile getiren Kekeçoğlu, çok olumlu geri dönüşler aldıklarını kaydetti.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir de üniversitenin arıcılık alanında iyi bir konumda olduğunu ifade etti.

Açılış konuşmalarının ardından Türkiye'nin çeşitli illerinden katılım sağlayan, ana arı ve arı sütü üretimiyle ilgili teorik bilginin yanında Yığılca'daki DAGEM merkezinde de uygulamalı eğitim alan ve başarılı olan kursiyerlere protokol üyeleri tarafından üretim sertifikaları takdim edildi.


Editör: B. Akkaya

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.