Düzce Belediyesi’nden turizme büyük hizmet

Düzce Belediyesi bünyesinde hazırlanan tur otobüsü belirlenen güzergahlarda turlarına başladı.

 Düzce Belediyesi’nden turizme büyük hizmet
14.08.2023 - 15:16
Kaynak: Haber Merkezi

 Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizme yatırımları kesintisiz olarak devam ediyor. Düzce Belediyesi çatısı altında yapılan turizm yatırımlarına bir yenisi daha eklendi. Bugüne kadar belediye imkanları dahilinde Konuralp Antik Kenti’nde yürütülen kazılar, sosyal tesislerde yapılan yenilikler ve doğal güzelliklerin bakım, onarımdan geçmesine yönelik yürütülen çalışmalar Gez-Gör Otobüsünün seferlerine başlaması ile yeni bir boyut kazandı.

Daha önce ilk gezi seferini Başkan Faruk Özlü ve Düzce’de faaliyet gösteren Basın Mensupları ile yapan Gez Gör Otobüsü bugünden itibaren belirlenen rezervasyon numarası ile vatandaşların başvurusuna açıldı. 22 kişi kapasiteli ve ücretsiz yarı açık gezi otobüsünde rotalarda gezilen noktalara ilişkin bilgi içerikli video görselleri de izlenebilecek.

 

  Telefon ile randevu oluşturulabilecek, gezi ücretsiz

 Düzce Belediyesi çatısı altında hizmet verecek Gez Gör Otobüsü ile ücretsiz bir şekilde şehir turu atmak isteyen vatandaşlar rezervasyon yaptırabilecek. Belirlenen takvim içinde haftanın her günü seferde olacak aracın müsait olduğu günler başvuru sahibine ayrıca bildirilecek. Kişi sayısı ve gezi detayları hakkında detaylı bilgiler de telefon üzerinden alınabilecek.

 

  Kuzey ve Güney güzergahları oluşturuldu

 Gez Gör Otobüsü Düzce’nin kuzeyinde Konuralp Antik Kent, Müze, Konuralp Gazi Türbesi, Su Kemerleri, Roma Köprüsü, Atlı Kapı gibi bölgenin kült eserlerini, Akçakoca Ceneviz Kalesi, Fakıllı Mağarası, Yukarı Mahalle Tarihi Pazar gibi doğal ve tarihi noktaları gezecek. Güney kesim için hazırlanan güzergahta ise daha çok doğal güzelliklerin yer alacak ve noktalar şöyle olacak; Güzeldere, Aydınpınar, Samandere ve Efteni Gölü.


Editör: A. Durmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.