Bisikletseverler bu festivalde buluşup doğanın tadını çıkardı

Sakarya’nın Kocaali ilçesinde gerçekleştirilen ve 3 gün süre bisiklet festivaline katılan doğaseverler 160 kilometre pedal çevirerek, ilçenin doğal güzellikleriyle tanıştı.

  Bisikletseverler bu festivalde buluşup doğanın tadını çıkardı
26.07.2023 - 15:21
Kaynak: Haber Merkezi

Kocaali Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 3 gün süren Kocaali Bisiklet Festivali yurt içi ve yurt dışından gelen 110 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. 160 kilometrelik rotanın ilk gününde bisiklet tutkunları, Türkiye’nin tek parça halinde en büyük longozu olan Acarlar Longozu'nu ziyaret ederek, burada yetkili kişilerden bilgi aldı. Festivalin ikinci gün rotası ise Düzce’nin Akçakoca ilçesinde tekne turu oldu.

Festival katılımcıları, Akçakoca'nın tarihi ve turistik öneme sahip güzelliklerini bisikletleriyle keşfetti. Festivalin son gününde ise katılımcılar Kocaali ilçesindeki Maden Deresi’ne pedal çevirdi. Yaklaşık 3 saatlik doğa yürüyüşü sonrasında bölgeye ulaşan ekip, unutulmayacak bir gün yaşama fırsatı buldu. Kocaali Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ramazan Doğanay ise gerçekleşen festivalin ilçe tanıtımına katkı sağladığını söyledi.


Editör: A. Durmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gündem, Spor, Turizm