155 YILLIK ÇINARIN KURULUŞ YILI DÜZCE’DE UNUTULMADI

11 Haziran 1868'de "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla yola çıkan Türk Kızılay, o günden bu yana yardımsever bağışçılarıyla insanlık için umut ve iyilik taşıyan önemli bir kuruluş olarak varlığını sürdürüyor. 155 yıllık yardım çınarı kuruluş yılı birçok ilde olduğu gibi Düzce’de kutlandı.

155 YILLIK ÇINARIN KURULUŞ YILI DÜZCE’DE UNUTULMADI
11.06.2023 - 15:20
Kaynak: Özel Haber

Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti adıyla 11 Haziran 1868'de yola çıkan Kızılay kurulduğu günden beri ihtiyacı olan herkesin yanında olma mücadelesini sürdürüyor. 155 yıllık çınar kuruluş yılı münasebetiyle tüm Türkiye’de çeşitli organizasyonlarla kutlanıyor.

Kızılay’ın kuruluş yıl dönümü Düzce’de Gölyaka Belediyesinin yemekli ikramıyla Beyköy Kaledibi restaurantda düzenlenen organizasyonda kutlandı. Organizasyon Kızılay Düzce Başkanı Av. Halil Aydın, Düzce Belediyesi başkan yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç ve İl Meclis Başkanı Fazlı Koç’un katılımlarıyla gerçekleşti.

 


Editör: B. Akkaya

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.