TALİH ÖZCAN KONUYU MECLİSE TAŞIDI: "HIZLI TRENİN DÜZCE'DEN GEÇMEMESİ ŞEHRİN EKONOMİSİNE DARBE VURACAKTIR"

CHP Düzce Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Talih Özcan, hızlı trenin Düzce'den geçmeme konusunu mecliste gündeme getirdi.

6.10.2023 - 10:36
Kaynak: Özel Haber

CHP Düzce Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Talih Özcan, geçtiğimiz günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun Ankara - İstanbul arasında yapılacağını açıkladığı otoyol ve hızlı tren projelerinde Düzce'nin yer almamasını mecliste dile getirdi. Özcan, bu durumun hızla gelişmekte olan şehrin ekonomik kalkınmasına darbe vuracağını vurguladı.

Milletvekili Özcan, hızlı tren projesinin Düzce için büyük bir fırsat olduğunu belirterek, hızlı trenin daha fazla yolcu alacağını, daha hızlı ve güvenli olacağını, ayrıca ekonomik olarak da önemli gelir getireceğini dile getirdi. Düzce'nin bu projelerden dışlanmasının, şehrin kalkınmasını olumsuz yönde etkileyeceğini ifade etti.

Talih Özcan, meclisten Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'na çağrıda bulunarak, konum olarak İstanbul ve Ankara'nın tam ortasında bulunan Düzce'nin bu projelerde yer alması için gerekli adımların atılmasını talep etti. Bu projede yer almanın, şehrin sanayi ve turizm başta olmak üzere ekonomik kalkınmasını destekleyeceğini söyledi. 

Bu gelişme, Düzce'nin gelecekteki altyapı ve ekonomik projelerinde nasıl bir rol oynayacağına dair önemli bir tartışmayı başlatmış durumda. Konunun meclise taşınmış olması, Düzce için önemli bir gelişme olarak görülebilir.


Editör: E. Ceren Deviren
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.