“ÖĞRETMEN VE KURUM ÇALIŞANLARININ BİR MÜDAHALESİ YOK”

Önceki günlerde Düzce’de bir kreşte yaşanan, “18 aylık çocuğun darp edilmesi” ile ilgili iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı.

“ÖĞRETMEN VE KURUM ÇALIŞANLARININ BİR MÜDAHALESİ YOK”
2.04.2024 - 14:18
Kaynak: Haber Merkezi

Konu ile ilgili Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “çocuğa karşı öğretmenlerin ve diğer çalışanların herhangi bir fiziksel şiddeti gözlenmemiş.

Önceki günlerde Düzce'de bir kreş'te yaşanan, “18 aylık çocuğun darp edilmesi”  ile ilgili iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı. Konu ile ilgili harekete geçen Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü ekipleri, kreşte 2 küçük çocuğun birbirlerine vurduklarını güvenlik kamerasından tespit etti. Konu ile ilgili Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “çocuğa karşı öğretmenlerin ve diğer çalışanların herhangi bir fiziksel şiddeti gözlenmemiş, ancak sınıftaki diğer öğrencilerden A.E.A  adlı öğrencinin D. Ş’yi rahatsız ettiği ve eliyle D.Ş isimli çocuğun yüzünü çizmek ve itmek suretiyle şiddet uyguladığı görülmüş, öğretmenlerin müdahalesi olmadığı anlaşılmıştır” denildi.

Körpeşler Mahallesinde bulunan bir kreşte, 18 aylık kız çocuğu D.Ş’ye kurum öğretmenleri ve çalışanları tarafından şiddet uygulandığı yönündeki iddia, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Bugün ilgili kreşe giden kurum yetkilileri, kreşteki güvenlik kameralarını inceledi.

Çocukların oyun oynarken birbirlerini darp ettiği ortaya çıktı.

 


Editör: N. Şen

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.