İktidara; Düzce Sarı, Türkiye Kırmızı Kart

Kıymetli Okuyucularım… 31 Mart Yerel seçimleri çok şükür kazasız belasız bitirdik. Çıkan sonuçlar Şehrimize, Ülkemize hayırlar getirmesini dilerim.

İktidara;  Düzce  Sarı, Türkiye Kırmızı Kart
1.04.2024 - 16:06
Kaynak: Haber Merkezi

Ülke’ de çıkan tablo bize şunu gösteriyor ki Ak parti kurumsal bir çöküş ve çözülme yaşıyor.

 Nedir bu? Sn. ERDOĞAN sonrası parti bir lider adayı bulamaması; hatırlayalım İstanbul, Ankara için aday arama süreci çok uzun sürmüş bir türlü aday açıklanamamış ve sonra açıklanan isimlerin çok düşük profil çıkmaları Sn. ERDOĞAN sonrası  Ak parti için alarm veriyor.

İşte bu da Kurumsal çözülmeyi beraberinde getiriyor. Bir de Teşkilatların rehaveti, başarısızlıkları üstüne Sn. Mehmet ŞİMŞEK gibi IMF politikacısı, eklenince Ak parti Yerel seçimlerde Kırmızı kartı yemesi kaçınılmazdı.

Bundan sonra ne olacağını tahmin etmek çok zor değil, Bir iki Bakan istifa eder, teşkilat yenilenmeleri ve en önemlisi (Burası çok önemli) Sn. ERDOĞAN PARLAMENTER sisteme geri dönülmesi gibi adımlar atacaktır. Ben yakın zamanda muhalefet ile bir araya gelineceği düşüncesindeyim. Bu konuları daha sonra uzun uzun konuşacağız, fazla uzatmadan gelelim Şehrimizin seçim sonuçlarına.

 

Çıkan sonuçlar Sn. ÖZLÜ’ nün zaferi  gibi  görünse de işin aslı hiç de öyle değil. AK parti ve         Sn . ÖZLÜ bana göre Düzce’ de kan kaybetmiştir. Bu kan kaybı tabi ki sadece Sn. ÖZLÜ’ye bağlamak yanlış olur. Bunun Ülke ekonomisinin yanı sıra Milletvekilleri, teşkilat ve en ÖNEMLİSİ seçim çalışmalarında yakınına aldığı konuşmaların nereye varacağını hesap edemeyen bir grup kan kaybında önemli rol oynamışlardır. Sn. ÖZLÜ bu ekibi tekrar gözden geçirmeli, yoksa önümüzdeki ilk seçimlerde Ak parti hüsrana uğraması kaçınılmaz olur. 2 Vekil sayısı 1 vekile düşmesi hiç de şaşırtıcı bir sonuç olmaz.

Sn. ÖZLÜ’ nün kazanması Sn. KELEŞ ve İyi partinin başarısız olması en önemli etken, yani İyi parti 4 puan daha almış olsaydı bu gün çok faklı şeyler konuşuyor olacaktık. Bu ince çizgiyi iyi analiz etmeli ve ona göre yol yürümelidir.

YRP adayı GÜLOĞLU’ nun aldığı oya gelirsek, bu YRP’ nin oyumu yoksa GÜLOĞLU’ nun hayran kitlesi oyumu? Buna iyi bakmak lazım. Bana göre 10 puan sanatçı hayran kitle oyu, YRP’ nin 5 puan emekli tepki ve ekonomik sorunlar diğer kısım YRP’ nin oyu olarak görebiliriz. Çünkü İlçelerde aldığı oy ve sıralaması bize bunu gösteriyor.

 

Artık seçim sürecini geride bıraktık. Bakalım kazanan adaylar vaatlerini ve  sözlerini tutacaklar mı yoksa eski günlerine gerimi dönecekler hep beraber göreceğiz.

Lakin şu unutulmamalı o eski balık hafızalı seçmenler yok artık, kendine yapılanı unutmayan ve bunu sandığa yansıtan seçmen sayısı her geçen gün artıyor. Hatırlatayım dedim..

 

 

                                                                                                                                           Saygılarımla…….

                                             


Editör: N. Şen

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.