``BEYLER KORKUN EMEKLİ'DEN

ÜNAL YILMAZ'IN KÖŞE YAZISI

``BEYLER KORKUN EMEKLİ'DEN
25.03.2024 - 12:43
Kaynak: Haber Merkezi

Kıymetli Okuyucularım.

31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde son haftaya girildi. Adaylar hızını arttırma, karalama, beton projeler anlatmaya devam ediyorlar.

Bir Adayın eline kitap, bir Aday ben daha önce iyi işler yaptım daha iyisini yaparım, bir diğer Aday türküyle bir şeyler anlatmaya çalışıyor. Ama hiç kimse emeklinin, asgari ücretlinin halini sormuyor.  Bırak sormayı düşünen bile yok.

Beyler ; Sizin uçuk kaçık beton projelerinizle kimse ilgilenmiyor,  bunu anlamak bu kadar zor olmamalı anlayın artık. Emekli Entübe olmuş canıyla cebelleşiyor, asgari ücretli vatandaşlarımız yoğun bakımda yer olmadığı için kapısında entübe edilme sırasını bekliyor.

Son yıllarda Ülke ekonomisinin halini anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum malumu ilan etmeye gerek yok, bu sebepten siyasetin seyri artık yerel seçim, genel seçim dinlemiyor her seçim artık ekonomiye çıkıyor. Emekli unutulmuş, maaşı bilerek yıllar içersinde azaltılmış ve sosyal yardıma muhtaç hâle getirilmiş, yani biz ne istersek onu yiyeceksiniz, biz ne istersek onu giyinin durumuna düşürüldü.

Hâl böyle olunca, iktidar partisi mansupları konuşmalarına şu ifadeleri eklemeye başladılar.

“Bu bir yerel seçim Belediye Başkanı seçiyoruz ekonomiyle ne alakası var” diyorlar

Bu sözler bana göre tamamen hamaset ve seçim kaybetme psikolojisiyle söylenmeye başladığını düşünüyorum. Çünki muhalif Belediyeler emekliye verdiği maddi destekleri arttırarak devam etmeleri, iktidar belediye başkan adaylarınında vaat olarak konuşmaları bize şunu gösteriyor, emekli zor durumda hamasete gerek olmadığı iktidar belediye başkan adayları tarafından tesçil etmiş oluyorlar.

Adaylara nacizane tavsiyem bırakın beton siyesetini  çünki emekliler ve vatandaş bunlarla ilgilenmiyor, umurlarında bile değil, olmayacakda.

Size diyorumki ; Emeklinin gönlünü alan Belediye Başkanlığını alır.

Emekliyi gözardı eden kendiside emekli olur, Cedidiye meydanında emeklinin durumunu konuşma seanslarına katılarak günlerini geçirir. Efendiler; Emekliyi entübeden çıkaracak  projeler geliştirin yoksa emekli size iyi bir ders verecek.

Ve son olarak;

Bu gün 25 Mart “ÜŞÜYORUM” desem kimden bahsetmek istediğimi anlarsınız.

Evet; Ömrünü Vatan, Millet için harcayan Peygamber aşığı, yolu her daim Sırat-ı Müstakim üzere olan Muhsin YAZICIOĞLU’ nun  Şahadeti’nin Sene-i devriyesi. Benim içinde önemli yeri olan fikirlerini her daim şiar edindiğim bu yiğit insanı yolbaşçımı Rahmet, Minnet ve Özlemle yâd ediyorum. Ruhu Şad olsun.

Yazıma Muhsin-i bir sözle bitirmek istiyorum.

Zindanmış bu karanlık oda ne Gam!

Bana İmanımın ışığı yeter!                                                         

   Saygılarımla….                      


Editör: N. Şen

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.