Düzce’ye tam donanımlı arama kurtarma aracı

Sağlık Bakanlığı tarafından Düzce’de Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) çalışmalarında kullanılmak üzere tak donanımlı 4x4 arama kurtarma aracı tahsis edildi. 

Düzce’ye tam donanımlı arama kurtarma aracı
16.08.2023 - 09:38
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, araç envanterini genişletmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından UMKE araçları dağıtım planında Düzce’ye UMKE çalışmalarında kullanılmak üzere sıfır 4x4 arama kurtarma aracı verildi.  

Arama kurtarma aracı yurt içi ve yurt dışında her türlü afet durumunda yaralılara sağlık hizmeti sunabilmek için olay yerine intikal edip medikal müdahale etmek üzere özel ekipmanlarla (Canlandırma çantası, travma tahtası, kurtarma sedyeleri, jeneratör, kurtarma vinci, çeki demiri, port bagaj) donatılmış. 

Düzce’de ve yurt genelinde yaşanan her türlü afet ve olağanüstü durumda görev yapmak üzere 164 UMKE gönüllüsü sağlık personeli, 2 adet 44 özel donanımlı acil kurtarma, 1 adet acil müdahale aracı ve yeni tahsis edilen araç ile birlikte UMKE filosu daha da güçlü hale geldi. 


Editör: A. Durmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.