KURA ÇEKİLİŞİ NOTER HUZURUNDA YAPILDI

Düzce Belediyesi tarafından Aziziye Mahallesi’nde inşa edilen Merkez Pazaryeri tezgah kura çekimi Noter huzurunda düzenlenen organizasyonla Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Esnaf Odaları başkanları ile pazarcı esnafı ve üreticilerinin katılımıyla Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kura çekimi öncesi esnafa hitap eden Başkan Özlü, “Türkiye’de güzel olan ne varsa Düzce’de en güzeli olacak” dedi.

KURA ÇEKİLİŞİ NOTER HUZURUNDA YAPILDI
13.07.2023 - 17:38
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Aziziye mahallesinde inşa edilen Merkez Pazaryerindeki tezgahların sahiplerinin belirlenmesi için düzenlenen kura çekimine katıldı. Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde Noter huzurunda düzenlenen kura çekimine Başkan Özlü’nün yanı sıra DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, Seyyar Sebzeciler ve Balıkçılar Esnaf Odası Başkanı İslam Batuhan Yangaz ile çok sayıda esnaf ve üretici katıldı.

“GÜZEL OLAN HER ŞEYİN EN GÜZELİ DÜZCE’DE OLACAK”

Çekiliş öncesinde açıklamalarda bulunan Başkan Özlü, pazaryerinin sosyal yaşamdaki öneminden söz ederek proje detayları hakkında da bilgiler verdi. Başkan Özlü konuşmasında şunları söyledi: “ Modern Pazaryeri inşasına karar verdiğimiz süreçte çok inceleme ve istişare yaptık. Gayret gösterdik, inat ettik, bu projeyi yapıp bitirdik. Bu yapı yeri itibariyle güneş enerjisinden faydalanabilecek bir yer oldu. Biliyorsunuz enerji maliyetleri çok arttı. Tüm dünyada artık yenilenebilir enerji kullanılmaya başladı. Bizim pazaryeri kullanım ömrünü doldurmuş bir yer. Ben geceleri tek başıma dolaşıyorum çoğu zaman. Orada antikacı var, esnaf var, berber, tamirci var. Burası pazaryeri. Böyle şey olmaz. Bunların artık yeri düzelecek, düzen ve kural olacak. Pazaryerimiz düzenli, temiz olsun ki müşteri sayımız artsın. Kargaşa olan yerlerde müşteri olmaz. Burada sizler ve müşteriler için her imkan düşünüldü ve sağlandı. Size şunu söylemem gerekiyor; Türkiye’de güzel olan ne varsa Düzce’de en güzeli olması için çalışmaya devam edeceğiz.”

“KURALLARA UYMAK MÜŞTERİ SAYISINI ARTIRACAKTIR”

Pazaryeri çalışma sistemi ve esnaflara düşen sorumluluk konularına değinen Başkan Özlü, mevcut pazaryerindeki yoğunluğun yeni projede yaşanmayacağını belirterek şunları söyledi: “Bu işe başlarken bize gelen öneri mevcut pazaryerini yıkıp onun yerine yapalım oldu. Ancak yaz var kış var hem sizleri mağdur etmemek için hem Olimpiyat tarafına daha fazla yaklaşmayalım trafik sorunu olmasın biraz daha ilerde olsun dedik. Birinci etabı bitti. Kura işlemimiz var, bakın noter huzurunda yapıyoruz. Sanmayın ki biz bu işi ayarlama olarak yapıyoruz. Hiçbir esnafımız şunu diyemez; benim belediyede şu işim var yardımcı olun, Düzcespor’a para vereyim diyemez. Gönlünüzle hareket edin. Belediyede de kurallar neyse hepimiz onlara uyacağız. Bunun ikinci etabını da en kısa sürede yapacağız. Benim sizlerden ricam kurallara uymanızdır. Kurallara uymak düzeni sağlar, temizliğin devamlılığını sağlar, böylece müşteri artar, vatandaş memnun olur. Bu yeni eserimiz Düzce’mize esnafımıza, vatandaşımıza hayırlı, uğurlu olsun.”

KAYIKÇI VE YANGAZ’DAN BAŞKAN ÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR

DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı ile Seyyar Sebzeciler ve Balıkçılar Esnaf Odası Başkanı İslam Batuhan Yangaz ise yapılan çalışmalardan ve pazarcı esnafına sahip çıkan projeler geliştirmesinden dolayı Başkan Özlü’ye teşekkür etti.

Başkan Özlü, daha sonra noter huzurunda yapılan kura çekiminde ilk kurayı çekerek hayırlı olması temennilerini yineledi. Kura çekilişi, yarın üretici pazarının yerlerinin belirlenmesini sağlayacak olan çekiliş ile devam edecek.


Editör: A. Durmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.