FINDIK FİYATLARI AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

FINDIK FİYATLARI AÇIKLANDI
8.08.2023 - 12:42
Kaynak: Haber Merkezi
2

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Fındık alım fiyatları) Giresun kalite fındık için kilogram başına 84 lira, levant kalite için kilogram başına 82 lira 50 kuruş olarak belirlenmiştir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Fındık alım fiyatları) Her bir randıman için kilogram başına ilave 1 lira 65 kuruştan başlamak üzere prim verilecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Fındık alım fiyatları) Tarım ve Orman Bakanlığımız ayrıca üreticilerimize kilogram başına yaklaşık 2 lira 70 kuruş destekleme ödemesi yapacak."

Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın fiyat açıklaması sonrasında artan maliyetler karşısında ezilen çoğu üreticinin tepkisine yol açarken, fındık üreticisi olan illerde seçim öncesi oy isteyen vekillerimiz nerede sorusunu sordurdu.


Editör: A. Durmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Ramazan
  Ramazan
  8.08.2023 21:03

  Sözde vekiller herkes tatilde yazık hergün eriyen türk lirasına zam olsa ne olur bu vatanın insanlarını aptal yerine koyuyorlar köleden farkımız yok ALLAHUTEALA SİZİDE AFFETMEZ İNŞALLAH

 • Firuzan
  Firuzan
  8.08.2023 17:23

  Yazık günah çiftçi emeğinin karşılığını yine alamayacak Fındığa yapılan emek bu sene de çöp oldu malesef