Üniversiteden mezun olan genç kıza 5 düve hibe

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, “Bolu’nun uzman elleri projeleri hayata geçiyor” sloganı altında başlatılan kampanyada, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı bölümünden mezun olan genç yatırımcı 5 adet dişi düve hibesini alarak projesini hayata geçirdi.

Üniversiteden mezun olan genç kıza 5 düve hibe
13.08.2023 - 12:20
Kaynak: Haber Merkezi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen, eğitim almış gençleri üretime kazandırmak, onların yatırım yapabilecekleri bir iş sahası açmak adına uzman eller projesi başlatıldı. Proje için başvuru yapan ve hibe sözleşmelerini imzalayan gençler satın alımlarını yaparak projelerini hayata geçirmeye başladılar.

  Kıbrıscık ilçesinde ikamet eden, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı bölümünden mezun olan genç yatırımcı, süt sığırı yetiştiriciliği konusunda hibe sözleşmesini imzaladı. Proje çerçevesinde genç üretici, 5 adet 6-12 ay arası dişi düve alımını yaparak projesini hayata geçirdi.


Editör: A. Durmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.