İYİ PARTİ SEL FELAKETİ DEĞERLENDİRDİ

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er yaşanan sel felaketini değerlendirerek, “Düzceliler her kuvvetli yağış sonrası sarı çizmeleri ile fotoğraf çektiren değil afet öncesi tedbir alan akl-ı selim yöneticiler istiyor” dedi.

İYİ PARTİ SEL FELAKETİ DEĞERLENDİRDİ
15.07.2023 - 10:47
Kaynak: Haber Merkezi

 İçinde bulunduğumuz hafta yaşanan ve Düzce’nin bir çok noktasında etkisi şiddetli bir şekilde hissedilen sel ile alakalı açıklama yapan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er “ Düzce’de alınması gereken önlemlerin yıllardır alınmaması sebebi ile ne yazık ki bir ‘klasik’ haline gelen sel felaketini yaşayan kentimize geçmiş olsun diyor, zarar gören esnafımız ve çiftçilerimiz başta olmak üzere tüm hemşehrilerimize gördükleri zararın tazmini noktasında kolaylıklar diliyoruz’ dedi.  Er, afet esnasında yoğun çaba gösteren Düzce Valisi Cevdet Atay  olmak üzere tüm özel idare ve Belediye emekçilerine teşekkür ederek şükranlarını sundu.

Sel sonrası dönemde kentte zarar gören merkez ve ilçelerde nokta bazlı çalışmalar yaptıklarını ifade eden Er “ Şehrimizin kaynakları ile yapılan yatırımları öncelikle inceledik. Asar Suyu projesinin ciddi bir hasar görmemesinden dolayı memnuniyetimizi dile getirirken Akınlar Mahallesinde yapımı süren Modern Sanayi Sitesi İnşaatının inşası esnasında altyapı hizmetlerinde yaşanan aksamanın, yakınında aktif biçimde çalışmaya devam eden Galericiler Sitesi ve Sanayi sitesinde yarattığı zarara etkisini üzülerek gözlemledik. Esnafın daha önce böyle bir sel sorununu bu yönde ve bu derece yüksek hissetmediğini ve dere yatakları üzerinde inşa edilen yapıların özellikle su ve kanalizasyon alt yapısı noktasında daha dikkatle yapılması gerektiği şikayetlerini dinledik. Bölge esnafının zararlarının tazmini hususunda resmi kanallardan bilgi beklediklerini ve çeşitli vaatlerle muhatap olup icra noktasında beklenti içinde olduklarını kamuoyu ve yetkililer ile paylaşmak isteriz ‘ dedi

Yığılca, Yeni Taşköprü,  Kuşaçması, Bahçeköy ve İçmeler  hattında da artık geleneksel bir hal alan sel sularının taşkını ve köprülerin ardı ardına ve istikrarlı biçimde yıkılmasına  değinen Er ‘ Afet doğal yaşamın bir sonucudur ve elbette engellenemez ama afete öncesinde önlem alabilmek, yapılaşma ve ulaşım hususunda artık sağlıklı  ve kalıcı eserler yapılması, dere yataklarının temizliği ve ıslahında adım atılması gerekiyor. Düzceliler her kuvvetli yağış  sonrası sarı  çizmeleri ile afetten zarar gören alanlarda fotoğraf çektiren değil afet öncesi tedbir alan ve doğanın gerçekleri çerçevesinde hareket eden akl-i selim yöneticiler istiyor. Her kuvvetli yağış sonrası afet durumu yaşanması bu şehrin kaderi değildir” dedi.


Editör: A. Durmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.