“PARSEL PARSEL SATIYORSUNUZ”

Belediye’nin satışa çıkardığı 15 arazi hakkında Yunus Özay Er’in konuşması gündem oldu.

“PARSEL PARSEL SATIYORSUNUZ”
3.11.2023 - 13:52
Kaynak: Haber Merkezi

Özay; “Bugün aldığımız bir habere göre Düzce Belediyesi 18.442 metre kare 15 parça araziyi 55 milyon 427 bin TL’nin üzerinde bir bedelle satışa çıkartmıştır.
Belediye iştiraki şirketlerin, tüm taleplerimize rağmen bir türlü öğrenemediğimiz , borçları hariç 2 Trilyonun üzerinde borcu olduğu bilinen Düzce Belediyesinin bu satıştan elde edeceği parayla borçlarını kapatabilme imkanı yoktur.

Şu günlerde ihalesi yapılan herhangi bir yeni proje çalışması da bulunmamaktadır.

Seçimlere çok kısa bir süre kalmışken belediyeye ait bu taşınmazların satışından elde edilecek kazancın hangi işlerde kullanılacağı merak konusudur.

Tavsiyemiz giderayak asıl sahibi Düzceliler olan bu kabil kıymetli arazilerin yok edilmemesi, gelecek nesillerin istikbaline kastedilmemesi yönünde olacaktır.

Bu arazilerin satışlarından elde etmeyi düşündüğünüz gelirleri nerede kullanmayı düşünüyorsunuz Sayın Özlü…” ifadelerini kullandı.


Editör: N. Ölmez

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.