SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI 5.DÜZCE BULUŞMASI QUARS GARDEN OTELDE GERÇEKLEŞTİ

Düzce Güçlü Yarınlar Derneği Başkanı, Düzce Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Başak’ın düzenlediği 5.DÜZCE BULUŞMASI Düzce Quars Otelde sabah kahvaltısı ile başladı.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI 5.DÜZCE BULUŞMASI QUARS GARDEN OTELDE GERÇEKLEŞTİ
23.10.2023 - 11:20
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce Sivil Kuruluşları Başkanları, Siyasi Partiler ve İş dünyasından iş insanlarının katılımı gerçekleşen 5. Düzce Buluşmasında konuşan Güçlü Yarınlar Derneği Başkanı Yasemin Başak, kahvaltıya katılan değerli konuklara teşekkür etti ve derneğin kısa süre içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında şunları söyledi;

"Filistin ve Gazze'de yaşananlar içimizi çok derin yakmıştır Amerika ve İsrail masum kardeşlerimizi katlediyorlar hastaneye yaptığı hunhar saldırı ile 500 insanımızı katlettiler sınırsız ve Kontrolsüz güç kullanarak fosfor bombaları ile müslüman kardeşlerimizi yakıyorlar elimizden maalesef Dua etmekten başka bir şey gelmiyor Düzce sivil toplum kuruluşları olarak hain İsrail'in ürünlerine boykot kampanyasi başlattık bu ürünleri almayarak Filistin ve Gazze'ye destek olacağız bu Kampanyayı sosyal medya hesaplarımızda paylaşalım.

Derneğimizin kuruluş amaci Kimsesizlere, engellilere, şiddet gören kadınlara, ihtiyaç sahiplerine, boynu bükük çocuklara yardım etmektir

Kahramanmaraş depreminde Birlik olduğumuzda neler yapabildiğimizi gördük. 5 kamyon, 14 kamyonet, 26 konteyner, 48 tır ile , 90 ton yakacak, 300 adet soba, 1.200 adet çadır, 200 palet su, giyecek ve erzak göndererek elimizden geldiğince yaraları sarmaya çalıştık.

Ramazan ayında 2 kez,  içinde depremzedelerin, ihtiyaç sahibi ailelerin ve üyelerimizin de bulunduğu  iftar yemeği düzenledik.
Muharrem ayında mevlid-i Şerif ve aşure dağıtımı yaptık Güzel bir piknik ve mangal etkinliğinde bir araya geldik. Okulların açılacağı dönemde sayısız çocuğa okul forması ayakkabi ve Kırtasiye malzemesi temin ettik. 10 aileye odun ve kömür yardımı yaptık. Depremzedeler ve ihtiyaç sahibi ailelere ev artı eşya temini yaptık. Yüzlerce aileye erzak ve kıyafet yardımında bulunduk
Bir engelli kızımıza tekerlekli sandalye temin ettik Ve gelinlik giyemediği için yüreğinde uhde kalan murat ve Gizem çiftine çok güzel bir düğün yaptık. Bunca yardıma koşarken de çeşitli cemiyetlere eşlik etmeye gayret ettik."

Düzce Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Faruk Çakmak konuşmasında;

"İstanbul. Kocaeli, Ereğli, Akçakoca ve Düzce’deki Sivil Toplum Kuruluşları Beş Aydır Örnek bir dayanışma sağladık. STK’ların çalışma alanını genişletmek ve kurumsal yapılanmasını hızlandırmak için verimli bir süreç yürütüyoruz. Düzce’deki STK Başkanlarımız Türkiye’de örnek olabilecek güzel projeleri yaşama geçiriyorlar. Bugün, 5.Düzce Buluşmasını Gerçekleştiren Düzce Güçlü Yarınlar Dernek Başkanımız Yasemin Başak’ı içtenlikle kutluyorum. İhtiyaç sahibi ailelere 24 saat hizmet sunuyorlar. Yasemin Başak Başkanımızın her zaman yanındayız. Desteğimiz artarak devam edecektir. " dedi. 

5.DÜZCE BULUŞMASI’na Katılım Sağlayan; İstanbul A.Yakası Düzceliler Derneği, Kocaeli Düzceliler Derneği, Düzce Ağrılar Derneği, Düzce Erzurumlular Derneği, İstanbul Akçakocalılar Derneği, Körfez Düzceliler Derneği, Kdz. Ereğli Düzceliler Derneği, Düzce Anneleri Derneği, Umut Gönüllüleri Derneği, Düzce Romanlar Kültür Derneği, Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı, Düzce Karslılar Derneği, Düzce Aşiyan Derneği, Düzce Sanat Edebiyat Derneği, BAMYAD  Bagımlılıkla Mücadele Derneği Örnek bir birliktelik sağladılar. 

Güçlü Yarınlar Dernek Başkanı Yasemin Başak,

"Düzce SMMM Odası Başkanı Birol Aksu, Düzce KAMUSEN il Başkanı Murat Acar, CHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Sinan Doğan ve Yönetim Kurulu, İş insanı Muammer Kaplanoğlu ve kıymetli misafirlerimize Katılımları için teşekkür ediyoruz" dedi.

 


Editör: E. Ceren Deviren

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.