DÜZCE'YE MADENİ YAĞ FABRİKASI KURULUYOR: 22 MİLYON DOLARLIK YATIRIM!

Madeni Yağ ve Petrol Ürünleri Sanayicileri Derneği (MAPESAD) Başkanı Tayfun Koçak'ın önderliğindeki Speedol şirketi, Düzce'de büyük bir yatırıma imza atıyor. Koçak, şirketin yeni fabrikasının 22 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirileceğini duyurdu.

DÜZCE'YE MADENİ YAĞ FABRİKASI KURULUYOR: 22 MİLYON DOLARLIK YATIRIM!
2.10.2023 - 12:31
Kaynak: Özel Haber

Gebze Pelitli'de bulunan mevcut 13 bin metrekarelik fabrikada yıllık 25 bin ton madeni yağ üretimi gerçekleştiren Speedol, hem yurt içinde hem de yurtdışında büyüme planlarını hayata geçirme kararı aldı. Bu kapsamda, Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi'nde 46 dönümlük bir alan üzerine yeni bir fabrika inşa ediliyor. İnşaat çalışmaları şu anda devam ediyor ve fabrikanın yatırımı kademeli olarak devreye alınacak.

Tayfun Koçak, projenin sonunda, "2024 sonunda tesisimizi tam kapasiteyle devreye almayı hedefliyoruz. Bu yatırım sonucunda üretim kapasitemiz yaklaşık 75 bin tona çıkacak. Şu anki satışlarımızın yüzde 15'ini ihraç ediyoruz ve yeni fabrikamızla birlikte yurtdışı pazarlarda daha aktif bir rol oynamayı hedefliyoruz." açıklamasını yaptı. Koçak ayrıca, Gebze'deki mevcut tesisi lojistik amaçlı olarak kullanmaya devam edeceklerini belirtti.

Speedol'un Düzce'deki yeni fabrikası, madeni yağ ve petrol ürünleri sektöründe büyüme ve yenilikçilik yolunda önemli bir adım olarak dikkat çekiyor. Yatırımın Düzce ekonomisine olumlu katkılar sağlaması ve istihdamı artırması bekleniyor.


Editör: C. Deviren

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.