DÜZCE UMKE EĞİTİM KAMPINA KATILDI

Düzce Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) olarak Duzce99 arama kurtarma ekibi ve İstanbul Düzce99 temsilciliğince Kaynaşlı Yeni Yurt yaylasında ortaklaşa düzenlenen eğitim kampına katıldı.

DÜZCE UMKE EĞİTİM KAMPINA KATILDI
12.06.2023 - 11:16
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde düzenlenen eğitim kampında; ekiplerin dağlık ve ormanlık arazi şartlarında vakalara müdahale tecrübesi kazandırmak, kayıp ve orman işçilerinin yaşadığı kaza sonucu oluşan kurtarma ve sağlık ihtiyaçlarına destek olmak, geniş arazilerde koordinatlara yönelik arama ve medikal kurtarma çalışmaları, oryantiring eğitimi, doğada hayatta kalma ve zor şartlar altında medikal tedavi uygulamaları ile olay yeri yönetimi konularında gönüllü katılımcılar ile tecrübeler paylaşıldı.

 Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin'in de ziyaret ettiği eğitim kampına, 1 Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) timi, Duzce99 arama kurtarma ekibinden 15 gönüllü ve İstanbul Düzce99 temsilciliğinden 20 gönüllü katıldı.

 Eğitim kampı sorunsuz ve başarılı bir şekilde sona erdi.


Editör: A. Durmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.