GELECEK HEDEFLERİ FİKİR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ PAYLAŞILDI

Düzce Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından düzenlenen “Eğitim Öğretim Güncelleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı” Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirildi.

GELECEK HEDEFLERİ FİKİR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ PAYLAŞILDI
8.06.2023 - 11:34
Kaynak: Haber Merkezi

Toplantıya; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Genel Sekreter Nihat Yıldız, Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, Öğrenci Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Duman ile Eğitim Öğretim Güncelleme ve Değerlendirme Komisyonu Üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Üniversitesi’nde Öğrenci Dekanlığı’nın kurulduğunu, sorumluluk ve yetki alanlarının belirlendiğini söyleyerek faaliyetlere de başlandığını dile getirdi. Bologna sürecini, Avrupa ekseninde eğitim-öğretim faaliyetlerini bir standarda kavuşturma süreci olarak tanımlayan Prof. Dr. İlhan Genç, bu alanda yapılması gereken çalışmaların öneminden söz ederek konuşmasını noktaladı.

Toplantıda; Öğrenci Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı; Öğrenci Dekanlığı ve Eğitim Öğretim Güncelleme ve Değerlendirme Komisyonu’nun organizasyon yapısı, yönergesi, faaliyet alanları, görev ve yetkileri hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Eğitim Bilgi Sistemi’nde (Bologna)  en sık karşılaşılan hataları örneklerle açıklayan Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı; bir iyileştirme süreci düşündüklerini belirterek, Eğitim Planlaması, Verilerin Girilmesi ve Veri Girişlerinin Kontrolü aşamalarıyla ilgili bilgiler aktardı.

Eğitim Öğretim Güncelleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı, konuyla ilgili fikir ve çözüm önerilerinin paylaşılmasının ardından sona erdi.


Editör: B. Akkaya

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.