14.grup Kur’an Aşıkları Kur’an ile randevulaştı.

Düzce’de Kur’an okumasını öğrenmek isteyen esnaflara farklı öğretim metotlarıyla kısa sürede Kur’an-ı Kerim okumasını öğreten Düzce Müftülüğü eğitim uzmanı Necmettin Kuzu önderliğinde 14.grup Kur’an Aşıkları da Kur’an ile randevulaştı.

6.07.2023 - 15:05
Kaynak: Haber Merkezi

Sadece 8 günde Kur'an Öğrenimi kapsamında Düzce'de Ocak 2022 yılı itibarıyla başlatmış olan proje kapsamında her yaştan, her meslekten Allah'ın kulları Kur'an'ın Nuru ile buluşarak Kur'an tilavetine başlamıştır.

İ.H.L Meslek Dersleri Öğretmeni  Necmettin Kuzu Kur’an Aşıkları  Kur’an eğitimi ile ilgili amaçlarını şu şekilde açıkladı;

‘’Kur'an'ın nuru ile buluşamamış veya unutmuş olan mahsun gönülleri kısa zamanda Kur'an ile buluşturmaktır. Bu anlamda zamanın hızlı aktığı günümüzde "Ses Temelli Cümle Yöntemiyle" hazırlamış olduğumuz Sesten Cümleye Elif Ba Cüzü ile %95 oranında bilhassa yetişkinlerde verim elde ettik. 13 aylık bir proje sürecinde farklı yaş grubu erkek kursiyerlerimizden toplam 158 kişi Kur'anın nuru ile tanıştı. Değişen insan değişen insan ihtiyaçlarına eğitim yöntem ve teknikleri de değişken olduğunda ihtiyaca cevap verilebilir. ‘’


Editör: A. Durmaz
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.