“100. YILINDA CUMHURİYET'İ ANLAMAK" KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Düzce Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü tarafından, Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “100. Yılında Cumhuriyet'i Anlamak” adlı konferans, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi.

 “100. YILINDA CUMHURİYET'İ ANLAMAK" KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
26.10.2023 - 11:10
Kaynak: Haber Merkezi

Programa; Düzce Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Hüseyin Aydın, ilçe protokolü, Düzce Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri yoğun katılım sağladı.

 

Programın açılış konuşmasında Öğr. Gör. Hüseyin Aydın, Türkiye Yüzyılı’nın öneminden ve Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesinde gençlere düşen görevlerden bahsederek sözü Düzce Üniversitesi Öğr. Gör. Dr. Tuğba Aşan’a bıraktı.

 

Öğr. Gör. Dr. Tuğba Aşan ise Cumhuriyet kavramını tanımlayarak, Osmanlı Devleti’nin son döneminden Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına kadarki süreci detaylı bir şekilde özetledi. Cumhuriyet’in anlamı ve kazanımlarından da söz eden Öğr. Gör. Dr. Tuğba Aşan’a, programın sonunda Öğr. Gör. Hüseyin Aydın tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.


Editör: N. Ölmez

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.