MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Düzce Üniversitesi ile TR Mekatronik Sistemler San. ve Tic. A.Ş. Arasında İş Birliği Anlaşması protokolü imzalandı.

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
20.10.2023 - 17:37
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi Rektörlük Çalıştay Salonu’nda düzenlenen protokole; Düzce Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, TR Mekatronik Sistemler San. ve Tic. A.Ş. adına ise Genel Müdür Cengiz Tendürüs ve Yönetim Kurulu Üyesi Öner Özyılmaz imza attı. Protokolde Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara ve TR Mekatronik Sistemler San. ve Tic. A.Ş. yetkilileri de hazır bulundu.

Üniversite sanayi iş birliklerine büyük bir önem veren Düzce Üniversitesi, TR Mekatronik Sistemler San. ve Tic. A.Ş. ile imzaladığı protokol; Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 3.ve 4. sınıf öğrencilerinin TR Mekatronik’in Aday Mühendis Programı’na katılımına ilişkin olanak sağlıyor. Ayrıca imzalanan bu protokol; mesleki yeterliliğe sahip, öğrencilerin iş yerindeki çalışmalarına destek sağlayan, rehberlik eden TR Mekatronik temsilcisinin, mühendis adayı gençlere mentorlük etmesi konusunu da içeriyor.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi’nde; Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencileri kapsayan protokol, öğrencilere haftada en az 1 gün işyerinde olma zorunluluğu getirmiş olup, çalışma süresince öğrencilerin sigortaları ve ücreti hesaplanarak ödeme yapılmasını içeriyor.

Protokolün geleceğin mühendisleri öğrencilerin gelişimi ve iş hayatını öğrenmeleri için oldukça önemli olduğunu vurgulayan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, iş birliği protokolüne imza atan Genel Müdür Cengiz Tendürüs, Yönetim Kurulu Üyesi Öner Özyılmaz ile TR Mekatronik Sistemler San. ve Tic. A.Ş. yetkililerine ve protokol için çalışma yürüten Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara’ya teşekkür etti.

 

Editör: N. Ölmez

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.