ERASMUS+ PROJESİ DÜZENLENEN ÇEVRİM İÇİ ETKİNLİKLE BAŞLATILDI

Düzce Üniversitesi’nin de ortağı olduğu Erasmus+ projesi olan“Tourism Security and Sustainability Training Innovations trough Academia and Industry Cooperation (TSSTrip)” başlıklı 250.000 Euro bütçeli projeye düzenlenen çevrim içi etkinlikle başladı.

ERASMUS+ PROJESİ DÜZENLENEN ÇEVRİM İÇİ ETKİNLİKLE BAŞLATILDI
20.10.2023 - 17:30
Kaynak: Haber Merkezi

Turizm güvenliği ve sürdürülebilirliği alanında interaktif dersler, video içerikleri, kitapçıklar ile sektörde eğitim almakta olanlar ve halihazırda sektörde çalışanların, kültürel etkinlikler ve turizm konularında bilgi, becerilerinin geliştirilmesini teşvik edecek yenilikçi eğitim materyallerinin geliştirilmesini amaçlayan projeyi; Düzce Üniversitesi adına; Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeki Demir sürdürüyor.

TSSTrip projenin özel hedefleri ise; “• Yükseköğretimde, turizmin sürdürülebilirliği ve güvenliğine odaklanan yenilikçi öğrenme modelleri sunmak.

• Yükseköğretimin sağladığı bilgiyi geliştirmek ve üniversite-iş dünyası iş birliğini güçlendirmek.

• Proje ülkelerindeki turizm eğitiminde, öğrencilerin istihdam edilebilirliğinin yanı sıra eğitim ve endüstri standartlarını iyileştirmek Önümüzdeki 24 ay boyunca projede hayata geçirilecekler ise:

• Turizm ve eğitim sektörü paydaşlarından oluşan ulusötesi iş birliği ağının kurulması,

• Turizm ve otelcilikte, güvenlik ve sürdürülebilirliğin gelişmesi açısından eğitimin güncellenmesi ve iyileştirilmesi için temel analiz.

• Mikro yeterlilikler yönelimli esnek eğitim sağlamak için ders içeriğinin ve sanal öğrenme ortamının geliştirilmesi,

• Güvenli ve sürdürülebilir turizm paket hizmetlerinin nasıl organize edileceği ve sağlanacağı konusunda öğrenciler ve hizmet-içi uzmanlar için çevrimiçi eğitim…” şeklinde sıralanıyor.

Ulusötesi projede; koordinatör olarak Letonya Seyahat Acenteleri ve İşletmecileri Birliği - ALTA (Letonya) çalışmaları yürütürken, ortaklar arasında ise; Latvian College of Culture (Letonya), Burgas Free University (Bulgaristan), FH Joanneum (Avusturya) ve Düzce Üniversitesi (Türkiye) yer alıyor.


Editör: N. Ölmez

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.