KARİYER PLANLAMA ATÖLYESİ

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Kariyer Planlama Atölyesi” adlı workshop İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

KARİYER PLANLAMA ATÖLYESİ
20.10.2023 - 09:33
Kaynak: Haber Merkezi

Programda, Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi Öğr. Gör. Nurten Merdivenci, Düzce Üniversitesi Kariyer Merkezi’nin hizmetleri ve faaliyetleri hakkında bilgiler paylaşarak, kariyer planlama aşamaları, üniversite öncesi ve üniversite eğitimi sırasında kariyer planlamanın nasıl olması gerektiğiyle ilgili yol gösterici bilgiler aktardı.

 

Düzce Üniversitesi öğrencileriyle söyleşi şeklinde devam eden programda Öğr. Gör. Nurten Merdivenci, kariyer planlaması yaparken çalışılmak istenen alanların ve kurumların değerlendirilmesi ve karar verilmesinin önemini vurgulayarak hedef belirlemenin faydalarına değindi.

 

Hedeflerin gerçekçi, esnek ve ölçülebilir olması gerektiğini dile getiren Öğr. Gör. Merdivenci; cv hazırlama, staj ve sertifika süreçlerinden söz ederek, network oluşturmanın ve teknoloji öğrenmenin de olmazsa olmaz olduğunun altını çizdi.


Editör: N. Ölmez

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.