DÜZCE ÜNİVERSİTESİ TÜRKSAT'IN DÜZENLEDİĞİ YAKIN YÖRÜNGE VE UYDU ÇALIŞTAYINA KATILDI

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ TÜRKSAT'IN DÜZENLEDİĞİ YAKIN YÖRÜNGE VE UYDU ÇALIŞTAYINA KATILDI
19.10.2023 - 16:52
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi, TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (TÜRKSAT) tarafından Ankara ATO-Congressium’da düzenlenen Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı’na katıldı.

 

Çalıştayda Düzce Üniversitesi’ni; Doç. Dr. Murat Bulut, Doç. Dr. Selman Kulaç, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Duman, Dr. Öğr. Üyesi Mert Kılınçel ve Dr. Öğr. Üyesi Enes Aslan temsil etti.

 

İki gün süresince devam eden çalıştayda; Türkiye’nin küp uydu deneyimleri, takım uydular, uzay durumsal farkındalık ve tehditler, yeni uzay kavramı ve gelecek öngörüleri, uzay hukukunda güncel gelişmeler, fırlatma konseptleri ve teknolojileri gibi daha birçok konuda oturum ve paneller gerçekleştirildi.

 

Çalıştayda Düzce Üniversitesi tanıtım standında, akademisyenler ve öğrencilerin geliştirdiği bilimsel çalışmalar ve akademik sıralamalar ziyaretçilerle paylaşılarak, TEKNOFEST’te üst üste 5 birincilik ödülü kazanan Düzce Üniversitesi’nin katma değerli projeleri takdir topladı.


Editör: N. Ölmez

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.