POLİS UYGULAMASINDA UZUN NAMLULU TÜFEK ELE GEÇİRİLDİ!

2 Ekim itibari ile Düzce'de başlayan üniversiteye gelen öğrencilerin güvenliği için Emniyet Müdürlüğü ekiplerince geniş çaplı uygulama gerçekleştirildi.

POLİS UYGULAMASINDA UZUN NAMLULU TÜFEK ELE GEÇİRİLDİ!
5.10.2023 - 11:07
Kaynak: Özel Haber

Hem havadan hem de karadan yapılan denetimlere 325 polis katıldı. Asayiş, Trafik, Terörle Mücadele, Narkotik, KOM, Güvenlik, Koruma, IHA, Ahlak, Siber, Çevik Kuvvet, Eğitim, Göçmen Kaçakçılığı, İstihbarat, Toplum Destekli Polislik Şube müdürlükleri ile hassas burunlu köpeklerin de katıldığı uygulamalarda 3 bin 117 şahis sorgulandi.
Yapılan sorgulamalarda aranan 5 şahıs yakalandı.

ARAÇTA UZUN NAMLULU TÜFEK ELE GEÇİRİLDİ

Trafik ekiplerince yapılan yol kontrolünde ise 411 araç sorgulaması yapıldı. Bir araç içerisinden uzun namlulu tüfek ele geçirildi. Tüfek muhafaza altina alındı. Yapılan kontrollerde 73 araç sürücüsüne çeşitli maddelerden toplamda 215 bin 198 lira idari para cezası yazıldı.

EVLATLARIMIZIN HEPSİ BİZLERE EMANETTİR"


Yapılan uygulamaları incelemek üzere bölgeye gelen Düzce Valisi Selçuk Aslan,
"2023-2024 akademik takvim yılı 2 Ekim itibari ile başladı. Düzce'mizde yaklaşık 30 bin öğrencimizi misafir ediyoruz. Universite güvenlik tedbirleri çerçevesinde geniş bir uygulama yapmaya karar verdik. Konuralp bölgesinde 325 polis memurumuz ile birlikte 3 sabit uygulama noktası, umuma açık yerler, günü birlik mekanlar olarak adlandınlan yerler, günlük kiralık dairelere yönelik huzur uygulaması yapıldı. Öğrencilerimin aileleri gönül rahatlığı ile çocuklarını Düzce'ye göndermeleri noktasında bir çekinceleri olmasın. Evlatlarımızın hepsi bizlere emanettir. En güzel şekilde öğrencilerimiz burada eğitimlerine devam edeceklerdir. Öğrencilerimizi en konforlu şekilde burada misafir etme gayreti içerisindeyiz. Herhangi bir yanlışa bulaşmak isteyen insanlar var ise Türkiye Cumhuriyeti devleti burada. Düzce'de devlet burada" ifadelerini kullandi.


Editör: N. Ölmez

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.