DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDEN ANTALYA BİLİM FESTİVALİ’NDE BAŞARILI TANITIM FAALİYETİ!

Kepez Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Antalya Bilim Festivali’nde(BİLİMFEST) yerini alan Düzce Üniversitesi, bilimsel çalışmalarını sergileyerek başarılı bir tanıtım faaliyeti gerçekleştirdi.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDEN ANTALYA BİLİM FESTİVALİ’NDE BAŞARILI TANITIM FAALİYETİ!
23.10.2023 - 11:50
Kaynak: Haber Merkezi

7’den 70’e her yaştan ziyaretçinin katılım sağladığı BİLİMFEST, yerli ve milli araçlardan atölye çalışmalarına, bilimsel gösterilerden yarışmalara kadar birçok organizasyona sahne oldu. Ülkemizin bilim ve teknoloji alanında yaptığı öne çıkan çalışmaları duyurmak amacıyla düzenlenen festivale özellikle çocuklar ve gençlerin ilgisi yoğun oldu.

Düzce Üniversitesi de bu prestijli etkinliğe katılarak bilime verdiği önemi bir kez daha göstermiş oldu. Düzce Üniversitesi standı; Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, TUSAŞ Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel başta olmak üzere çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı.

Programda; Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin (DAGEM) ürünleri, Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin tarımsal atıkların geri dönüşümünden elde ettiği ürünler ve farklı alanlarda Üniversitemizin geliştirdiği katma değerli projeler sergilendi. Ayrıca Düzce Üniversitesi’nin nitelikli akademik bilgi birikimi ve tecrübesiyle ürettiği roketi de ilgi odağı oldu. Düzce Üniversitesi’nin alanda yaptığı deneysel çalışmalar da çocuklar ve gençler tarafından yoğun ilgi gördü.

Antalya Bilim Festivali’nde, Düzce Üniversitesi’nin; TEKNOFEST birincilikleri, Times Higher Education'ın yaptığı sıralamalardaki üstün başarıları, kampüs imkanları ziyaretçilerle paylaşılarak, yeni nesil ve tercih edilen bir üniversite olduğu vurgulandı.


Editör: E. Ceren Deviren

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.