VALİLİKTEN KALKINMA PROJELERİNE TAM DESTEK! 4 PROJE İMZALANDI!

Düzce Valisi Sayın Selçuk Aslan'ın liderliğinde, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından bölgesel kalkınma amacıyla düzenlenen "MARKA 2023/4 Dönemi (Temmuz-Ağustos) Düzce Teknik Destek Projeleri" protokol imza töreni gerçekleştirildi.

VALİLİKTEN KALKINMA PROJELERİNE TAM DESTEK! 4 PROJE İMZALANDI!
3.10.2023 - 14:22
Kaynak: Özel Haber

Düzce'nin kalkınmasına önemli katkılar sağlamayı hedefleyen bu projeler, Düzce'deki yerel aktörlerin çalışmalarını desteklemek amacıyla Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından başlatıldı. 2023 yılı 4. döneminde (Temmuz-Ağustos), Düzce ilinden toplamda 4 proje MARKA tarafından desteklenmeye hak kazandı. Ayrıca, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2022-2023 Genç İstihdamı teması Beceri Geliştirme Programı kapsamında da Düzce'den bir proje desteklemeye hak kazandı.

İmza törenine MARKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Düzce Valisi Sayın Selçuk Aslan'ın yanı sıra; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim SÖZBIR, MARKA Genel Sekreteri Mustafa ÇÖPOĞLU, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan BIYIK, Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin YILMAZ, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur AYNAN ve Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ferhat ACAR'ın katılım sağladı.

Tören sırasında imzalanan projeler;

Yeşil Dönüşüm önceliği kapsamında Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başvurusu yapılan "Düzce'deki Firmaların Avrupa Yeşil Mutabakatına Uyumu" başlıklı proje.

Sanayide Dijital Dönüşüm önceliği altında Düzce Teknoloji Geliştirme Bölgesi tarafından sunulan "Dijital Durum Değerlendirmesi: Düzce Teknoloji Geliştirme Bölgesi İçin Olgunluk Analizi" başlıklı proje.

Bölgesel Kalkınma Odaklı Danışmanlık Faaliyetleri önceliği kapsamında Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sunulan "Sağlık İşletmelerinin Enerji Verimliliği Yol Haritasının Oluşturulması" başlıklı proje.

Yine Bölgesel Kalkınma Odaklı Danışmanlık Faaliyetleri önceliği altında Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından sunulan "Gölyaka Hava Sporları Merkezi Ön Fizibilite, Proje ve Çizim Raporu" başlıklı proje.

Vali Sayın Selçuk Aslan, projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, Düzce ilinin kalkınması için kararlı bir şekilde çalışmaların sürdürüleceğini belirtti.

Düzce Valiliği resmi sosyal medya hesaplarından törene ait fotoğrafları da paylaşarak etkinliği duyurdu.


Editör: C. Deviren

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Düzce Valiliği, Gündem, Düzce