DOÇ. DR. AYHAN NURİ YILMAZ'DAN AÇIKLAMA

Sevgili Düzceliler,

DOÇ. DR. AYHAN NURİ YILMAZ'DAN AÇIKLAMA
25.03.2024 - 13:03
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce Üniversitesinde görev yaparken 7 yıl yaşadığım ve çok sevdiğim Düzce’nin belediye başkanlığı seçimi ile ilgili bir açıklama yapmak istiyorum. 
Davut Güloğlu adında bir türkücü hiç
alakası olmayan bu şehre belediye başkan adayı olmuş ve şarkı türkü okur gibi gazel okuyarak propaganda yapıyor. Oysa şehirlere gönül verenler sadece çalışan ve çaba gösterenlerdir. Düzce’nin çok sorunu ve çok eksiği var buna katılıyorum ama bu sorunları şov yaparak çözülemeyeceğini de biliyorum. 
Düzce’de tarihinin gördüğü en iyi ve doğru belediyeciliği Faruk Özlü yaptı. O mütevazi bir insan ve çalışkan bir bürokrat. Selefleri gibi şov yapmayı kapı kapı gezip vaatler vermeyi tercih etmedi. Proje yaptı. Bunların da bir kısmını hayata geçirdi. Bırakın da kalan projelerini tamamlasın. Adam mütevazi. Adam bürokrat. Adam çalışıyor. Şov olsun diye sokakları gezmemesi insanlarla çene çalmıyor olması kötü olduğuna delalet değil. Öncekiler kapı kapı gezip dolaştılar ama tek bir eser bırakmadılar Düzce’ye. Bir türkücüye bel bağlayıp Düzcenin kaderini sahne şovuna teslim etmek gaflettir. Telafisi olmaz. Bu bir yerel seçim ve partiler üstü bakıp sadece çalışan yada çalışacak aday desteklenmelidir. Türkiye’de bunun en güzel örneğini Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen yaptı. Siyasi görüşüne değil donanımına ve çalışmalarına baktılar. O da Eskişehir’i değiştirdi dönüştürdü. Başlangıçta menfaati zarar gördüğü için karşı  çıkanlar bile onu takdir etti. Lütfen mantıklı olun. Değerlendirmenizi mantık matematik çerçevesinde yapın. Düzce’nin kaybedecek zamanı yok. Güloğlu derken Gül derken dikenler batmasın. Büyük fotoğrafı görelim. Duygularımızla değil mantığımızla hareket edelim. 
Doğru anlaşılmak dileğiyle,
Selam ve muhabbetlerimle, 

Doç.Dr. Ayhan Nuri YILMAZ


Editör: N. Şen

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Düzce Üniversitesi, Gündem, Siyaset, Düzce