Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı  

Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu toplantısı, Vali Yardımcımız Sayın Dr.Ömer YILMAZ’ın Başkanlığında, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu üyeleri ve İlgili kurum yetkililerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı   
25.03.2024 - 10:52
Kaynak: Haber Merkezi

BASIN BÜLTENİ

Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı

 

Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu toplantısı, Vali Yardımcımız Sayın Dr.Ömer YILMAZ’ın Başkanlığında, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu üyeleri ve İlgili kurum yetkililerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve bağlı birimi olan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) bünyesinde, Düzce’nin ulusal ve uluslararası alanda daha etkin tanıtımını sağlamak, tanıtıma yönelik sürdürülen iletişim süreçlerini güçlendirmek ve yürütülen faaliyetlerde koordinasyonu sağlamak amacıyla oluşturulan Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu, Düzce Vali Yardımcımız Sayın Dr. Ömer YILMAZ’ın Başkanlığında, 20 Mart 2024 Çarşamba günü, Düzce Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda bir araya gelerek 2024 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıya, Düzce Vali Yardımcımız Sayın Dr.Ömer YILMAZ, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof.Dr.İlhan GENÇ, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Esra ALEMDAROĞLU, Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA) Destinasyon Direktörü Sayın Mehmet Aydın DEMİR ve Karadeniz Destinasyon Koordinatörü Sayın Mustafa Ercenk KOCAOĞLU, Düzce İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Mustafa EREZ, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Sayın Yunus Emre GÜLAY, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Oğuzhan YEMENİCİ, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Sayın Hayriye SEZER, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Sayın Ercan GÜNER, Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ahmet Recai SÖNMEZ, Düzce Belediyesi Yönetim ve İdari İşler Sorumlusu Sayın Muharrem YILMAZ ve ilgili kurum yetkilileri katılım sağladı.

Düzce Vali Yardımcımız Sayın Dr.Ömer YILMAZ’ın açılış konuşması ile başlayan toplantı, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Esra ALEMDAROĞLU’nun Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulunun 2023 yılı faaliyet raporu sunumu ile devam etti.

Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA) Destinasyon Direktörü Sayın Mehmet Aydın DEMİR, Düzce İTGK çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ardından, Karadeniz Destinasyon Koordinatörü Sayın Mustafa Ercenk KOCAOĞLU İl Tanıtım ve Geliştirme Programı çalışmaları ve 2023 yılında İlimiz için yürütülen markalaşma çalışmaları, Dijital PR çalışmaları ve sürdürülebilir turizm başlıklarını içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantının devamında, “15-22 Nisan Turizm Haftası” ve “21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası” etkinliklerinin planlanması, Düzce İl Tanıtım ve Geliştirme Kuruluna bağlı alt komisyonların ve çalışma gruplarının oluşturulması, şehrin turizm rotalarının tanıtılması ve 2024 yılında gerçekleştirilecek olan festival ve etkinlik takviminin belirlenmesi gündem başlıkları görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı katılımcıların karşılıklı görüş alışverişinde bulunmalarının ardından sonra erdi.

 

          Esra ALEMDAROĞLU

       İl Kültür ve Turizm Müdürü

 


Editör: N. Şen

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Düzce Üniversitesi, Gündem, Siyaset, Düzce