Sanatsal Üretim Projesine AB’den Destek!

Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Güler’in yaptığı proje Avrupa Birliği Sanatsal Üretim Fonu’ndan hibe desteği almaya hak kazandı.

Sanatsal Üretim Projesine AB’den Destek!
18.11.2023 - 14:47
Kaynak: Haber Merkezi

Doğayla Etkileşimimizin Sosyal Medyaya Yansımasını İnceliyor

Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Gülerin geliştirdiği “Orada” adlı proje; “Bitkilerle kurduğumuz ilişkileri odağına alan bu proje; çevremizi saran, dışarıdaki doğadan önce, son yıllarda sıkça sözünü etmeye başladığımız evlerimizin içindeki doğayla, #urbanjungle etiketi altında sosyal medya üzerinden dolaşıma sokulan, birbirimizle paylaştığımız görüntülerdeki doğayla nasıl bir ilişki içindeyiz? Sorusundan hareket ediyor. Pandemi sonrası evlerimizde bitki yetiştirmeye karşı artan ilginin, duvarlar arasında, farklı coğrafyalardan getirilmiş bitkilerle kurduğumuz ilişki biçiminin ne olduğu ve duvarların dışındaki doğayla ‘gerçek’ temasın nasıl olabileceği üzerine, Düzce’nin bitki örtüsünün detaylarında bir keşfe çıkmayı hedefliyor.”

Proje sonunda planlanan sergi, öncelikle Düzce’de ardından Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilecek. Sergileri takip eden aylarda ilgili şehirlerde proje odaklı sanatçı konuşmasının yanı sıra Düzce’de fotoğraf üzerine bir atölye ile Düzce’nin endemik bitkileri ve kültür tarihi üzerine iki seminer düzenlenmesi planlanıyor.

 


Editör: E. Ceren Deviren

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.