DÜZCE ÜNİVERSİTESİ İLE EDUTES EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı ile Edutes Eğitim Teknolojileri Ltd. Şti. arasındaki ortak çalışmalar ve düzenlenecek faaliyetlerle ilgili iş birliği protokolü imzalandı.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ İLE EDUTES EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
1.11.2023 - 17:23
Kaynak: Haber Merkezi

 

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztürk, Edutes Eğitim Teknolojileri Ltd. Şti. Genel Müdürü Kutlu Tanrıverdi, Düzce Üniversitesi’nden Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara, Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdurrahim Aydın, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Genç ile Edutes Eğitim Teknolojileri Ltd. Şti. Satış Direktörü Onur Güleryüz katıldı.

İş birliği protokolünü Düzce Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, Edutes Eğitim Teknolojileri Ltd. Şti. adına ise Genel Müdür Kutlu Tanrıverdi imzaladı.

Protokol kapsamında, XR teknolojilerine yönelik; StudioA3 ve Letar eğitim yazılımlarının kullanılması, donanım ve yazılım kullanımı eğitimi, içerik üretimi ve araştırma faaliyetleri başta olmak üzere XR teknolojileriyle ilgili iş birliği faaliyetleri yürütülecek.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, iş birliğinin Düzce Üniversitesi’ne katkı sağlayacağını ifade ederek hayırlı olmasını temenni etti.

Edutes Eğitim Teknolojileri Ltd. Şti. Genel Müdürü Kutlu Tanrıverdi ise, iş birliğiyle Düzce Üniversitesi’nin XR teknolojileri konusunda öncü üniversite olacağını belirterek, alanla ilgili literatüre katkı sunulması için de iyi bir fırsat olacağını sözlerine ekledi.

 


Editör: N. Ölmez

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.