MÜCAHİT ÖZCAN'IN YENİ KÖŞE YAZISI YAYINDA!

Mücahit Özcan'ın kaleme aldığı yeni köşe yazısı " Akparti Belediye Seçimlerinde 10'da 10 yapmaya hazırlanıyor" yayınlandı.

MÜCAHİT ÖZCAN'IN YENİ KÖŞE YAZISI YAYINDA!
16.10.2023 - 16:15
Kaynak: Özel Haber

Yerel seçimlerin Düzce’de nasıl geçeceği merakla bekleniyor, Akparti’nin seçimlere MHP ile girmesi beklenirken, CHP ve İyi parti kendi adaylarını çıkarmaya hazırlanıyor.

Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Düzce’de partiler yavaş yavaş adaylarını netleştirmeye çalışıyor. Geçen yerel seçimlerde Akparti yüzde 47 oyla belediye başkanlığını kazanırken, Düzce’de Akparti’den belediye başkan adayı olarak tekrar Faruk Özlü olması bekleniyor. MHP’nin Düzce’den aday göstermeyeceği ve Akparti’ye destek vereceği konuşuluyor. İyi Parti’de henüz netleşen bir şey yok, fakat Akparti’nin karşısına güçlü bir aday çıkartması bekleniyor. Yakında açıklanması beklenen Mehmet Keleş, Akparti karşısında güçlü bir aday gibi görünüyor. CHP’de ise daha aday arayışı devam ediyor. Milletvekili Talih Özcan, genel seçimlerde devamlı yanında olan Rıdvan Bilgin üzerinde yoğunlaşırken, Rıdvan Bilgin’in Düzce’de fazla tanınmaması kafaları karıştırıyor.

Yerel seçimlerde CHP İyi Parti ile birleşmezse Düzce’de işlerinin zor olduğu ortada. İlçelerde MHP’de Akçakoca’da Okan Yanmaz’ın kazanmasının zor olduğu görünürken, MHP belki Yanmaz için alternatif arayışı içinde olabilir. Akçakoca’da Akparti, geçen dönem belediye başkanlığı yapan Cüneyt Yemenici’yi aday göstermesi beklenirken; CHP’de Talih Özcan, Tarih Öğretmenliği yapan Mustafa Yıldız’ın adaylığı üzerinde yoğunlaşmış durumda. Diğer taraftan ise Bağımsız belediye Başkan adayı Sezgin Aktaş ise Akçakoca’da belediye başkanlığı için çalışmalarına devam ediyor. Gölyaka’da Akparti’den Yakup Demircan’a kesin gözüyle bakılırken, Gümüşova’da ise MHP’den belediye başkanı Muharrem Tozan’ın aday olup olmayacağı merak ediliyor. Cumayeri’nde ise Akparti, MHP’den belediye başkanı olması beklenen Mustafa Koloğlu’nun karşısına aday arayışlarına devam ediyor. Çilimli’de Akparti’nin Belediye Başkanı Muhsin Yavuz’un adaylığı da kesin gibi duruyor. Kaynaşlı’da adaylar arasında en güçlüsü gibi görünen Birol Şahin’nin hangi partiden aday olacağı merak ediliyor. Yığılca’da ise MHP’nin Belediye Başkan’ı Rasim Çam’ın tekrar aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılırken, Akparti’de ise eski Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Valilik Basın Müdürü ve eski belediye başkan adayı Fahri Altınkayıkın adaylıkları netlieşmiş değil. Bununla beraber Boğaz içi Akparti Belediye Başkanı İbrahim Ercan’ın da adaylığının durumu henüz netleşmedi.

Düzce’de yapılacak olan yerel seçimlerde il ve ilçelerde kimlerin aday çıkacağı beklenirken, Akparti’nin tekrar kaç belediye alacağı konuşulmaya başladı.
Editör: E. Ceren Deviren

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.