YUSUF KISA'NIN YENİ KÖŞE YAZISI " BAKIŞ AÇISI " YAYINDA!

YUSUF KISA'NIN YENİ KÖŞE YAZISI " BAKIŞ AÇISI "  YAYINDA!
14.10.2023 - 17:07
Kaynak: Özel Haber
1

Yerel seçimler yaklaşırken mevcut belediye başkanımızın dört buçuk yıllık icraatını bakış açımızla kısaca değerlendirelim. Bu zaman zarfında sayın belediye başkanımız aynı zamanda bir bakan sıfatıyla Düzce’mize hizmet etme fırsatı yakalamıştır. Ancak bu süre boyunca pekte yeterli bir hizmet yapamadığını ve yapmadığını görüyoruz. Yeşil Düzce’mizi bir beton yığını haline getirdi. Eski İnönü parkını lav edip yerine millet bahçesi adı altında bir park yaptı fakat o güzelim ağaçları kesip yerine ağaç denmeyecek ağaçlar dikip yeşil Düzce görünümünden çıkardılar. Akabinde İstanbul caddesini trafiğe kapatıp cadde üzerinde ki yaklaşık üç dört sokağı çıkmaz sokak haline getirdiler.

Alt yapı desen içler acısı bir yağmurda caddelerimiz havuza dönüşüyor. yapılan düzenlemeler aynı zamanda çokta kalıcı olmuyor. Baştan doğru etütle projelendirilmediği için yapboz mantığıyla yapılıyor bu da aynı zamanda milli bir külfet. Zamanlı zamansız sular kesiliyor, şehrin su sıkıntılarını gidermek için alternatif çalışmalar yapılmıyor. Hasanlar barajından bir su hattı açılmalı yazın birçok binaların üçüncü veya dördüncü katlarına su çıkmıyor. Bu sorun önümüzdeki yıllarda daha da artacak gibi çünkü düzce nüfusu giderek artmaktadır. Düzce belediyesine baktığımızda büyük bir ekonomik savurganlık içinde buna derhal son verilmeli. Bütün yük vatandaşımıza yüklenmemeli. Son bir ay ki su faturaları yüksek gelmeye başladı. Burada kısaca sayın belediye başkanımızın eksik hizmetlerini yazmaya çalıştım bu eksikleri çoğaltmak mümkün. Yaklaşan yerel seçimler de Düzceli vatandaşlarımızın bu hizmetleri çok iyi değerlendirip kararını vereceğini umuyorum. Artık düzce de bir değişime ihtiyaç olduğunu vatandaşlarımızdan aldığımız doğrultusunda bende bu değişimin gerçekleşmesinin gerektiğini düşünüyorum. Bu noktada muhalefet partilerine çok görev düşüyor. Ortak kararla ortak akılla bu gidişe alternatif bir belediye başkanı adayı çıkartılmasını umuyorum.

Düzce’miz hiçbir partinin ve şahsın tekelinde değil. Her şey Düzce’miz için.


Editör: E. Ceren Deviren

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Berrin özyılmaz ( Dp Düzce il Kadın Kolları Baskanı )
    Berrin özyılmaz ( Dp Düzce il Kadın Kolları Baskanı )
    14.10.2023 18:01

    Sayın gümusova ilçe başkanım Yusuf bey'e paylaştığı röportajında katıldığımı ve onun yanında olduğumu belirterek ve destekleyerek Düzce'nin bu büyük sorununa bir çözüm getirilmesini rica eder gerekenin yapılmasını gereken mercilerden arz ederim.