Avrupa Birliği Erasmus+ Eğitim Kursu

Proje sonunda kursa katılan katılımcıların gençlik çalışmalarında yaratıcı kolaylıklar ve yenilikçi düşünme üzerine odaklanması hedefleniyor.

Avrupa Birliği Erasmus+ Eğitim Kursu
21.03.2024 - 16:01
Kaynak: Haber Merkezi

Avrupa Birliği Erasmus+ Eğitim Kursu

Valilik olarak proje ortağı olduğumuz Avrupa Komisyonu Erasmus+ Programı tarafından finansmanı sağlanan “CRAFTY” eğitim kursu projesi gençlerin sanatsal alanda üreticiliğini  destekleyen çeşitli aktiviteler ile  İtalya'nın Manerba del Garda kentinde devam ediyor.

23 Mart 2024 tarihinde sona erecek olan 7 günlük eğitim kursu katılımcıların, interaktif atölye çalışmaları ve uygulamalı oturumlarda bilgi paylaşımı yoluyla, gençlerin katılım ve kapsayıcılığı için yaratıcı araçları keşfetme fırsatı bulmalarına olanak sağlıyor.

Proje sonunda kursa katılan katılımcıların gençlik çalışmalarında yaratıcı kolaylıklar ve yenilikçi düşünme üzerine odaklanması hedefleniyor.

Gençlik çalışmaları kapsamında görsel sanatlardan deneysel tiyatroya, dijital yaratıcılıktan deneyim paylaşımına kadar birçok yaratıcı araç yer alıyor.

Başta Türkiye olmak üzere Azerbaycan, Gürcistan, Yunanistan, Letonya, Kuzey Makedonya, Portekiz, Romanya, İspanya, Hollanda, Almanya ve Çek Cumhuriyeti gibi çeşitli ülkelerin katılımıyla gerçekleştirilmekte olan Avrupa Birliği Projesi aynı zamanda tüm proje ortaklarının kültürel ve milli değerlerini de gençlerin katılımcılığı aracılığıyla ön plana çıkaracak.

 

Valiliğimizi projede Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümü'nden 2 öğrencimiz temsil ederken, öğrencilerimiz ülkemizin ve ilimizin kültürel zenginliklerini ve değerlerini Uluslararası Kültür Gecesi’nde sergileyerek, tanıtacaklar.
 
Katılımcı gençlerin proje sonundaki kazanımları ise, elde ettikleri beceri ve yeterlikleri uluslararası standartlar çerçevesinde belgelendiren ve gelecek kariyerleri açısından önemli bir belge niteliği taşıyan Youthpass Sertifikası ile CV’lerine değer katacaklar.  


Editör: N. Şen

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.