DÜZCE KENT PARK YÜRÜYÜŞ YOLLARINA KAYRAK TAŞI DÖŞENİYOR.

Düzce Belediyesi, Kent Park’ta tamir, bakım ve onarım çalışmalarını hummalı şekilde sürdürüyor.

DÜZCE KENT PARK YÜRÜYÜŞ YOLLARINA KAYRAK TAŞI DÖŞENİYOR.
21.03.2024 - 15:33
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce Belediyesi, Kent Park'ı baştan sona yenilemek için hummalı bir çalışma başlattı. Yapılan tamir, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında öncelikle yürüyüş yolları kayrak taşı ile yenileniyor. Aynı zamanda, toprak tesviye çalışmaları da eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor.

Kent Park, Düzceli vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılan bir alan olduğundan, Düzce Belediyesi düzenli olarak bakım ve onarım çalışmaları yapmaya özen gösteriyor. Ancak sıklıkla vandalların hedefi haline gelen park, bahar ayları öncesinde yenileme çalışmaları için özellikle göz önünde bulunduruluyor.

Düzce Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz haftalarda bakıma alınan 11 dönüm alana sahip Kent Park'taki çalışmaları titizlikle sürdürüyorlar. Aydınlatma direklerinin bakımları tamamlandıktan sonra, şu anda yürüyüş yolları baştan sona yenileniyor. Ahşap yürüyüş yollarının kullanılamaz hale gelmesi nedeniyle sökülmesinin ardından, park içinde şık görünümlü yeni yollar oluşturmak için kayrak taşı döşeniyor.

Ayrıca, tahrip olan oyun grupları da yenilenmek üzere sökülüyor ve yeşil alan düzenlenmesi için toprak tesviye çalışmaları yapılmakta. Kent Park'ın bu kapsamlı yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, park yeniden Düzceli vatandaşların hizmetine sunulacak.

 
 
 
 
 

Editör: N. Şen

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.