DİYARBAKIRLILAR DA KELEŞ DİYOR !

İYİ Parti Düzce belediye başkan adayı Mehmet Keleş ulaşılmadık yer bırakmadığı seçim kampanyasında her kesimden büyük destek görüyor.

DİYARBAKIRLILAR DA KELEŞ DİYOR !
28.03.2024 - 15:20
Kaynak: Haber Merkezi

İYİ Parti Düzce belediye başkan adayı Mehmet Keleş ulaşılmadık yer bırakmadığı seçim kampanyasında her kesimden büyük destek görüyor. Güler yüzlü ve samimi iletişimiyle gönüllerde taht kuran Mehmet Keleş gittiği her yerde Düzcelilerin kendisini hasretle beklediğini görüyor.

Mehmet Keleş, sandığa az bir süre kalmasına rağmen yedi ay önce çıktığı saha çalışmalarına aynı hız ve enerji ile devam ediyor. 

Düzce’de her kesimden çeşitli toplulukların grup halinde desteklediği Keleş’e bir destek de Diyarbakırlılardan geldi. Düzce’de yaşayan Diyarbakırlıların yoğun olarak buluştuğu Çoban Kafeye davet edilen Mehmet Keleş burada seçmenlerle buluştu. 

ORTADA NE İŞ VAR, NE PARA VAR, NE DE BAŞKAN! NERDESİN FARUK ÖZLÜ?

İYİ Parti belediye başkan adayı Mehmet Keleş burada yaptığı konuşmada önceki dönemlerde yaptığı hizmetlerden bahsederken “Kum- Çakıl ocağımız vardı, Mıcır ocağımız vardı, Asfalt plentimiz vardı. Hepsi ya satıldı, ya da kiraya verildi. Bizim dönemimizde iki tane şirketimiz vardı. Biri Yeypaş, diğeri İntaş. İkisi de kar eden şirketlerdi.  Şimdi 5 tane şirket kurdu, beşi de zararda. Beşi de zarar ediyor. Ulaşım A.Ş. kurdu. 150 milyon zararı var. Sadece insan çalıştıran ve maaş ödemekten başka işi olmayan Beltaş şirketinin bile 86 milyon zararı var. Çok büyük ihtiyaçmış bir köprü yapmaya kalkıyorsun 93 milyon para harcıyorsun. Bu zamana kadar Boğaz köprüsü biterdi. Yaptım dediği her şey başkasının yaptığı şeyler. Kütüphane yaptım diyor, hayırseverin yaptığı bir kütüphane, okul yaptım diyor Kasım Aktaş tarafından yapılmış okulu sahipleniyor. Millet bahçesi yaptım diyor ama TOKİ yaptı. Kazı yaptım diyor Kültür bakanlığı yapıyor. Bütün yaptım dediği şeyler başka kurumların yaptığı şeyler. Milletvekili bile olmadığı dönemde yaptığımız Kültür merkezi ve Otogarı bile sahipleniyor. Şu anda Düzce Belediyesi 4 milyar içeride ve ortada iş yok. Mehmet Keleş borç da yapmıştır zamanı geldiğinde ama ortada iş vardı. Şimdi ortada hem iş yok hem para yok hem de başkan yok. 192 tane proje bitirmişiz. Borçsuz bir belediye devrettik aslında. 72 milyon borç, 70 milyon alacağı olan belediyeyi devrettik. Bunu sayın Faruk Özlü bile teyit etti. İş yapan insan taşlanır. Bir mahkemeye çıkarmadan, bir müfettiş sorgusu geçirmeden görev yaptım. Belediye için de at oynatılmasına müsaade etmediklerim beni taşladılar. Ne kadar taşlanırsak taşlanalım bu halk doğruyu görür. Halkın genel kanaati her zaman dedikoduların, yalanların, algıların önündedir” dedi.Yerel yönetim tecrübelerinden bahseden Keleş; tüm rakiplerine bir kez daha birlikte televizyon programına çıkma teklifini yenileyerek “Neden kaçıyorsunuz ? Neden çıkamıyorsunuz ? Halkın içine çıkamıyorsunuz en azından gelin kim daha iyi belediyeci televizyondan vatandaşa gösterelim” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Kültür Derneği inşaatı için söz alan Düzce’de yaşayan Diyarbakırlı hemşehrilerimiz de Mehmet Keleş’e “başkanlığınız şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dediler.


Editör: N. Şen

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.