İYİ PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYI SAFFET AKMAN ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

İYİ Parti Düzce belediye meclis üyesi adayı Saffet Akman ve meclis adayı arkadaşları Abhaz Kültür Derneğini ziyaret etti. İYİ Parti Teşkilat ve SKM Başkanı Kadir Erdoğan’ın da hazır bulunduğu ziyarete Abhaz Kültür Derneği Başkanı İlhan Kıymet ve dernek üyeleri katıldı.

İYİ PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYI SAFFET AKMAN ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
27.03.2024 - 09:14
Kaynak: Haber Merkezi

İYİ PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYI SAFFET AKMAN ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

İYİ Parti Düzce belediye meclis üyesi adayı Saffet Akman ve meclis adayı arkadaşları Abhaz Kültür Derneğini ziyaret etti. İYİ Parti Teşkilat ve SKM Başkanı Kadir Erdoğan’ın da hazır bulunduğu ziyarete Abhaz Kültür Derneği Başkanı İlhan Kıymet ve dernek üyeleri katıldı.

Abhaz Kültür Derneği üyesi de olan İYİ Parti belediye meclis üyesi adayı Saffet Akman’a meclis üyesi adaylarından Ender Çakar ve Arzu Yücesan da eşlik etti.

Dernek Başkanı İlhan Kıymet aynı zamanda dernek üyesi olan Saffet Akman’ı takdim ederek  başladığı konuşmasında ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek Düzce’nin daha güzel ve gelişmiş bir şehir olması için gereken her desteği verdiklerini, sosyal barış ve huzur için de Abhazların her zaman olduğu gibi huzurun ve gelişmenin sigortası olacağını söyledi. Dernek üyelerine de soruları ve yorumları için söz veren Başkan İlhan Kıymet, ziyaret için İYİ Parti meclis üyesi adaylarına ve Kadir Erdoğan’a teşekkür etti.

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi adayı Saffet Akman üyesi bulunduğu dernek üyelerine hitaben yaptığı konuşmada “Değerli İlhan Başkanıma ve sizlere ziyaretimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Ben içinizden biriyim. Sizlerin desteğiyle Mehmet Keleş Düzce Belediye Başkanı seçildiğinde bizler hem onun hem de sizin meclisteki temsilciniz olacağız. Belediyeyi ortak akılla yöneteceğiz. Doğru işler ve kararlarda Mehmet Keleş’in yanında olduğumuz gibi sizlerin bu şehir için iyi ve güzel olan taleplerinin de takipçisi olacağız. Abhazların Düzce’nin toplumsal huzuruna ve gelişmesine katkısını herkes biliyor. Birlikte daha modern ve müreffeh bir Düzce’yi birlikte kuralım. Başkan Keleş ve buradaki arkadaşlarım gibi ben de Abhazların temsilcisi olacağım. Hepinizin oylarını ve desteğini bekliyorum. Bundan da adım gibi eminim.” dedi.

Ziyarette Başkan İlhan Kıymet’in söz verdiği İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi 1. sıra adayı Ender Çakar “Saffet Bey sadece Abhazlar için değil tüm Düzce için çok kıymetli bir isimdir. Bendeniz Gürcüyüm. Saffet Akman, çok ama çok eski dostumdur. Hiçbir zaman birbirimizi kırmadık, üzmedik, daima Düzce için ayrı gayrı demeden doğru her işte omuz omuza mücadele ettik. Saffet Akman güven demektir, dostluk demektir, doğruluk demektir. Saffet Beyle dostluğum o kadar ileridir ki, bizi hep birlikte görenler beni de Abhaz sanıyor. Bana “Wanaca Ender” derler. Ben de bundan onur duyarım. Kafkas kökenli hemşehrilerimiz ve Abhazlar cemiyet hayatımızın lokomotifi ve örnek insanlarıdır.” diyerek Başkan İlhan Kıymet ve dernek üyelerine teşekkür etti.

İYİ Parti Teşkilat ve SKM Başkanı Kadir Erdoğan da yaptığı konuşmada Abhazların Düzce için önem ve değerinin altını çizerek “Çanakkale’de Düzceli 500 şehidimiz var en az. Her köyden şehidimiz var. Mehmet Keleş’in Üvezbeli köyünden de var. Düzce Çanakkale’dir, Türkiye’dir. Bize terörist de diyenler oldu biliyorsunuz. Düzce’den terörist çıkmaz. Faruk Özlü, ulusal bir TV kanalında Düzceyi tanıtırken Kafkaslardan kaçıp gelen diyerek kardeşliğimize büyük zarar verdi. Sivaslı Danışmanı da bize keklik dedi biliyorsunuz. Biz barış ve kardeşlik diyoruz. Saygı ve huzur diyoruz. Mehmet Keleş’in meclis listesi de tam bir kardeşlik listesidir, huzurun ve barışın listesidir” diyerek başkan İlhan Kıymet ve dernek üyelerine misafirperverlikleri için teşekkür ederek seçimde desteklerini istedi.

Ziyarette söz alan dernek üyeleri de şehrin yıprandığını, daha güzel daha aydınlık bir şehirde yaşamak istediklerini ifade ederek vatandaşa kucak açan, sarıp sarmalayan, halkla ilişkileri iyi, güler yüzlü bir belediye başkanına ihtiyacımız var. Ulaşım önemli, su pahalı olmasın ama başkanımız ulaşılabilir olsun. Tabii tecrübeli ve belediyeciliği bilen bir başkan istiyoruz dediler. 

Buluşmanın sonunda hep birlikte aile fotoğrafı çektiren Abhazlar ve İYİ Parti meclis üyesi adayları daha iyi yönetilen bir Düzce dileklerini yinelediler ve Düzce için en iyisi diyerek ortak bir fikirde buluştuklarını söylediler.


Editör: N. Şen

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Düzce Belediyesi, İyi Parti, Gündem, Düzce