CAMİİ YERİNE TURİZM BİNASI TAŞINMALI!

CAMİİ YERİNE TURİZM BİNASI TAŞINMALI!
4.10.2023 - 12:08
Kaynak: Özel Haber

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Konuralp merkezinde bulunan ve depremde hasar aldığı için kapatılan ancak daha sonra kullanılabilir raporu verilen Konuralp Camii'nin taşınacağını duyurdu. Konuralp'te gerçekleştirilecek olan Antik Tiyatro düzenlemesi ve meydan oluşturma çalışmaları kapsamında, Konuralp Beyin Türbesi'nin yanında bulunan Konuralp Merkez Camii'nin yeni bir yerde hizmet vermeye devam edeceği açıklandı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Konuralp Camii'nin tarihi ve kültürel değerleri korunması ve aynı zamanda mevcut meydan düzenleme çalışmalarının daha rahat bir şekilde tamamlanabilmesi için mevcut camiiyi Düzce Belediyesi ek hizmet binasının bulunduğu binaya taşıyacaklarını belirtti. 

Konuyla ilgili olarak Konuralp Antik Kenti ve Konuralp Müzesi'nin de içinde bulunduğu alanın açılması ve bölgenin turizm cennetine dönüştürülmesi için Konuralp Camii yerine; bölgedeki alanı sıkıştıran Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasını daha geniş bir bölgeye taşımak, yapılan çalışmaları kolaylaştırmak adına daha etkili bir çözüm olacaktır. Bu adım, bölgenin tarihi ve kültürel zenginliklerinin daha iyi tanıtılmasına ve ziyaretçilerin bu mirası keşfetmelerine olanak tanıyacaktır. Ayrıca, bu değişiklikle birlikte Konuralp Antik Kenti, daha geniş bir alana yayılan ve turistlerin rahatça gezebileceği bir mekan haline gelerek bölge turizmine katkı sağlayacaktır. 


Editör: C. Deviren

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.