5 YIL  DAHA DR. FARUK ÖZLÜ İLE DEVAM

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimde Düzce insanı, bir kez daha belediyede Ak Partiye devam kararı verdi

5 YIL  DAHA DR. FARUK ÖZLÜ İLE DEVAM
2.04.2024 - 13:44
Kaynak: Özel Haber

2019 Mahalli İdareler Genel Seçimine  Ak Parti adayı olarak  sahaya çıkan Dr. Faruk Özlü, o tarihte, İyi Parti-CHP ortak adayı olan Ömer Küçük, Milliyetçi Hareket Partisi’nden  Erdoğan gibi ciddi ve zorlu rakiplerini geçerek seçilmişti.

 Aradan 5 yıl geçti. Sıra, 31 Mart 2024 Yerel Seçimine geldiğinde, yine Dr. Faruk Özlü Ak Partinin adayı olarak  yine seçimlere katıldı. Bu defa rakiplerin biri tanıdık ve iki dönem belediye başkanlığı yapmış olan Mehmet Keleş’ti. Keleş, bu defa İyi Parti adayı olarak herkesten önce sahaya çıktı.  Diğer bir aday ise, sanki Düzce’de adam kalmamış gibi Yeniden Refahtan Partisinden ünlü Türkücü Davut Güloğlu idi. CHP’den ise, Rıdvan Bilgin derken, CHP İl Örgütünün sesine kulak veren parti  genel merkezi,  Operatör  Dr. Sedat  Çeliker’i aday gösterdi.  Milliyetçi Hareket Partisi ise İnşaat Mühendisi Yılmaz Eser ile siyasi platformda yerini aldı. Deva Partisinden bir önceki dönem belediye başkan yardımcılığı yapmış olan Murat Caymaz, sahaya indi. Saadet Partisinden Neyvel Kadir Yücel’de aday olarak seçimlere katıldı.

Seçim öncesi geçen süreç, zaman zaman, karşılıklı atışmalara ve de her yerin aday poster ve afişlerle donatıldığı bir ortamdan oluştu. Sandık gününe kadar, anketler değişkenlik gösterdi. YRP adayı Davut Güloğlu abartılı ve algı ile bir ortamda önde gözüktürüldü.  Bu süreçte yine  Mehmet Keleş’in, Faruk Özlü ile başa  baş olduğu da gündeme geldi.

Sonuçta; 5 yıl önemli hizmetlere  ve projelere imza atan ve en baştan beri işi sıkı tutan Dr. Faruk Özlü, %40.19 oy ile yeniden başkan oldu.  Bu sonuçla, Düzce, bir kez daha Ak Parti’nin kalesi olduğunu göstermiş oldu.  Yeniden Refah Partisinin abartılı, ithal adayı Davut Güloğlu ise 28.5’lik oy oranı ile Düzce sevdasına veda etmiş oldu.  Bu seçimde, en büyük hayal kırıklığı ise İyi Partide yaşandı. Deneyimli bir isim olan ve iki döneme yakın Düzce belediye başkanlığı  yapmış olan  ve seçim öncesi çok çalışan,  Mehmet Keleş, oyların%6.5 alarak seçimi tamamlayınca büyük bir yenilgi aldı.

 Siyasi seçimlerde deneyimsiz ama Düzce insanın sevilen yüzü ve iyi performans gösteren Sedat Çeliker, %12. 6 oyla partisinin  belediye meclisindeki  yerini korumasını sağladı.  Milliyetçi Hareket Partisi de adayları ile istenileni veremedi.  Bu adayda, baraj dışı kaldı.  İşin özetine bakarsak,  Dr. Faruk Özlü, ülke genelinde hızla yükseliş gösteren YRP adayı, Davut Güloğlu’na,  deneyi mli siyasetçi ve belediyeci  Mehmet Keleş’e, ülke genelinde oylarını artırarak seçimden 1. Parti çıkan  ve Akçakoca ilçesini Fikret Albayrak ile yine kazanan,  CHP adayı Sedat Çelikel'e, Düzce’nin ilçelerinde Akçakoca’yı kaybetmesine rağmen Kaynaşlı gibi büyük ilçe dahil, Beyköy beldesi ,Cumayeri ve Gölyaka ilçeleri kazanan MHP adayı olan Yılmaz Eser’e karşı bir zafer elde ederek, Düzceli’den  bir 5 yıl daha  güven oyu aldı. 

“İşin Özü Çalışmak” sloganı ile 5 yıl görev yapan ve aynı sloganla, 5 yıl daha Düzceli’den vize alana Dr. Faruk Özlü’yü Konuralp TV olarak tebrik ediyor, başarılar diliyoruz. 


Editör: N. Şen

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.