SAYIN ÖZLÜ HANİ 1 YIL İÇİNDE BİTİYORDU

Yaklaşık 15 yıldır atıl vaziyette bulunan Efteni Otel için Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ve yatırımcı Dr. İhsan Şahin ortak basın açıklamasında, Düzce'nin çok güzel bir tesis kazanacağını ifade ederek Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 15 yıllık kronik bir sorunun çözüldüğünü ifade etmişti. Peki şu an Efteni otelin son halinin ne durumda olduğunu biliyormusunuz.

SAYIN ÖZLÜ HANİ 1 YIL İÇİNDE BİTİYORDU
10.11.2023 - 09:48
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Efteni Otel Projesine beraberinde Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ve Efteni Otel’in işletme hakkını alan Sıla Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İhsan Şahin ile Efteni Otel Projesini  basın mensuplarıyla bir araya gelerek 1 yıl içinde bitirileceğinin müjdesini vermişti. Şuan eski binayı yıkarak atıl vaziyette bırakılmıştır.
Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ise o gün şu açıklamalarda bulunmuştu. ‘’15 yıllık sorunu en sonunda çözdüklerini ifade ettiği konuşmasında, “İlçemizin ve Düzce’mizin 15 yıllık kanayan yarasıydı. Sayın Bakanımızın gayretleriyle çözdük. Sıla gruba da böyle bir yatırımı ilçemize ve ilimize kazandırma gayretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Başta ne konuşulduğu ise aynı şekilde çalışmalar devam ediyor. Kamuoyunda yanlış algılamalara gerek yok. Bu yatırımın ilçemize, ilimize, bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HANİ İŞİN EHLİNE BIRAKMIŞTINIZ
Başkan Özlü, toplantının sonunda, basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak “Bizim işimizde hiçbir yanlış olmaz, etik olmayan bir husus olmaz. Biz işi ehline teslim ettik” diyerek proje ile Düzce’nin güzel bir tesis kazandığını ve bunu yaparken bir kuruş para ödemeden buna sahip olacağının altını çizmiştiniz. Peki proje ne oldu, protokol 04/04/2022 tarihinde basına sunulmuştu, aradan bir buçuk sene geçti, Efteni Otelden bir haber yok, sadece bina yıkıldı, ama üzerinde bir çalışma yok, yoksa Sıla Holding iflas mı etti, burası için yaptığınız protokolda 1 yıl içinde bitirilmesine dahil imzalar atıldı, yoksa o gün basının karşısında atılan imzalar göstermelikmiydi.


Editör: N. Ölmez

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.