SOSYAL İNOVASYON VE TASARIM ODAKLI DÜŞÜNME

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Sosyal İnovasyon ve Tasarım Odaklı Düşünme” başlıklı seminer, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

SOSYAL İNOVASYON VE TASARIM ODAKLI DÜŞÜNME
3.11.2023 - 16:51
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Dr. Furkan Düzenli’nin moderatörlüğünde gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak katılan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğretim elemanı Dr. Muhammed Erkam Kocakaya, “Sosyal İnovasyon ve Tasarım Odaklı Düşünme” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

 

Dr. Muhammed Erkam Kocakaya programda; “Sosyal Politika, Sürdürülebilir Kalkınma İçin Küresel Amaçlar, İnovasyon-Sosyal İnovasyon, Sosyal İnovasyon ve Tasarım Odaklı Düşünme” başlıkları altında bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

 

Kendisini girişim ve gelişim mentoru olarak tanımlayan davetli konuşmacı, iyi bir girişimci olmak için fikir ve tasarım aşamalarının hangi yöntemlerle oluşturulacağı hakkında bilgiler verdi. Bireylerde aranan en iyi yetkinliğin takım çalışması olduğunu belirten Dr. Kocakaya, çok yönlü olmanın ve etki üretmenin önemi üzerinde durdu.

 

Sosyal inovasyon sürecini, iyi ve kötü uygulama örnekleri üzerinden anlatan Dr. Muhammed Erkam Kocakaya, Sosyal İnovasyon ve Tasarım Odaklı Düşünme sürecini; “Empati Tanımla, Fikir Üret, Prototip, Test Et ve Yinele” adımlarıyla açıklayarak bu sürecin sonunda bireylerin takım çalışması ve iletişim yeteneğinin arttığını sözlerine ekledi.


Editör: N. Ölmez

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.