ASARIN İKİ YAKASI BİRLEŞİYOR!

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün vizyon projelerinden biri olan, çevresinde hummalı çalışmaların devam ettiği Asar Deresi Projesi’nde köprü yapım aşamasına geçildi. Yaşanan depremler ve sel olaylarına rağmen istikrarlı bir şekilde yapımı sürdürülen Asar Deresi üzerine inşa edilecek çelik asma köprünün Ankara’da üretilen ilk aparatları Düzce’ye ulaştı ve Düzce Belediyesi ekipleri tarafından montajına başlandı.

ASARIN İKİ YAKASI BİRLEŞİYOR!
16.10.2023 - 10:22
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Şehrin Gerdanlığı’ adıyla bahsettiği Asar Deresi için hazırlanan mega köprü projesinde hummalı çalışmalar devam ederken alana kurulması planlanan çelik asma köprünün ilk parçaları da Düzce’ye ulaştı. Ankara’da üretilen 48 metre uzunluğunda, 9,60 metre genişliğindeki 1. Köprü kaburga ile kiriş çelik aparatlarının kumlama, kaynak ve boyası üretim alanında yapılarak Düzce’ye hazır bir şekilde gönderildi. 2 tır ile Düzce’ye ulaşan aparatlar Düzce Belediyesi ekipleri tarafından monte edilmeye başlandı.

Yaşanan deprem ve sellere rağmen yapımı sürdürülen Proje sayesinde şehrin Doğu-Batı yönlü olarak ortasından geçen Asar Deresi üzerine konulacak köprü sayesinde merkez bütünlüğe erişecek. Çalışmaların hızlandığı proje hakkında konuşan Başkan Özlü , Düzce’ye kalıcı ve kullanışlı bir eser kazandırmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek “Asar Deresi Projesi üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir iştir. Bu süreç devam ederken depremler oldu, sel ile karşı karşıya kaldık ama bu durumlarda dahi projemizi devam ettirdik. Sağlam bir yapı ortaya çıkıyor. Şimdi artık vatandaşlarımız proje kapsamında inşa edeceğimiz köprünün yapımına şahit olacak. Bu proje tamamlandığında Asar Deresi ve çevresi eskisinden çok daha güzel olacak. Merkez farklı bir cazibe noktası daha kazanacak. 48 metre uzunluğunda ve 9,60 metre genişliğindeki 1. Köprü montajımıza başlıyoruz. Bu çelik aparatları Ankara’da yaptırdık. Bütün imalat işleri orada tamamlandı, bize sadece montaj kaldı. Şimdi ilk sevkiyatı aldık, bugünden itibaren aksi bir hal olmadığı takdirde haftada iki tır çelik asma köprü aparatları getirilecek ve montaj yapılacak” ifadelerini kullandı.

Projede başlayan yeni süreç ile yakın sürede iki yakanın birbirine bağlanması ve vatandaşların kullanımına sunulması hedefleniyor.


Editör: E. Ceren Deviren

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.