MODERN SANAYİ SİTESİ’NDE İŞLER TAM HIZ DEVAM EDİYOR

112 Dükkanda ince işçiliğe geçildi.Birinci etabın yüzde 90'ı tamamlandı.

MODERN SANAYİ SİTESİ’NDE İŞLER TAM HIZ DEVAM EDİYOR
21.03.2024 - 12:16
Kaynak: Haber Merkezi

MODERN SANAYİ SİTESİ’NDE İŞLER TAM HIZ DEVAM EDİYOR İNCE İŞÇİLİK ÇALIŞMALARINA GEÇİLİYOR.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün öncelikli projelerinden biri olan modern sanayi sitesi, kentsel dönüşümün merkezi olacak eski sanayi çarşısının yerine geçecek. Bu önemli proje kapsamında çalışmalar, hızla ilerliyor. Toplam 385 dükkandan oluşacak modern sanayi sitesinin birinci etabında yer alan 112 dükkandaki çalışmaların yüzde 90'ı tamamlandı.

Kaba inşaatı bitirilen dükkânların çatı ve cephe kaplamaları tamamlandıktan sonra, iç kısımlarda asma kat ve merdiven montajları gerçekleştirildi. Ardından dükkânların kepenkleri takıldı ve iç tesisat çalışmaları yapıldı. Şimdi ise ince işçilik aşamasına geçilerek, sırasıyla kalebodur uygulamaları, vitrifiye montajları, dükkân içi boyama ve aydınlatma gibi detaylı işlemler gerçekleştiriliyor.

Projenin üç etaplı olarak planlanmasıyla birlikte, henüz inşa edilmemiş olan 248 dükkandan oluşan ikinci ve üçüncü etaplar için hazırlıklar devam ediyor. Esnafların talepleri dikkate alınarak hazırlanan 8 metre genişliğinde, 12 metre boyunda olan dükkânlar, eski sanayi çarşısındaki mevcut dükkânlardan çok daha işlevsel ve modern bir tasarıma sahip olacak.

Elektrik, yağmur suyu ve kanalizasyon gibi altyapı yatırımları da projenin önemli bir parçasını oluşturuyor ve bu altyapı çalışmaları da planlanan şekilde devam ediyor.

Modern sanayi sitesinin tamamlanmasıyla birlikte, Düzce'ye çağdaş bir ticaret alanı kazandırılmış olacak ve şehre hizmet verecek en modern sanayi sitesi olma özelliği taşıyacak.


Editör: N. Şen

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.